Czy zwrot obejmuje prace wykończeniowe

Podatnik wykańcza nowe mieszkanie zakupione u dewelopera. Czy ma prawo złożyć wniosek o zwrot VAT?

Czy nowy limit przysługuje w całości

Podatnik w 2007 r. uzyskał zwrot VAT w związku z remontem mieszkania. W tym roku zamierza złożyć kolejny wniosek. Czy może wykorzystać w całości aktualny limit zwrotu?

Czy za dom letniskowy można otrzymać zwrot

Małżonkowie są właścicielami działki przeznaczonej pod zabudowę rekreacyjną. Działka została kupiona z zamiarem wybudowania domu i zamieszkania w nim na stałe. Czy przysługuje zwrot w związku z budową?

Czy warto czekać ze złożeniem wniosku

Podatnik buduje dom. Zamierza złożyć pierwszy wniosek o zwrot VAT na materiały budowlane. Czy termin złożenia wniosku wpływa na wysokość limitu zwrotu?

Czy zawsze wydawana jest decyzja podatkowa

Podatnik zamierza złożyć do urzędu skarbowego wniosek o zwrot VAT w związku z nadbudową domu. Czy urząd skarbowy zawsze wydaje decyzje w sprawie zwrotu?

Czy urzędnik może sprawdzić wniosek

Podatnik złożył wniosek o zwrot części wydatków w związku z budową domu. Urząd skarbowy po dwóch miesiącach wezwał go do złożenia wyjaśnień. Czy miał do tego prawo?

Czy trzeba udokumentować prawo do lokalu

Podatnik wyremontował mieszkanie, które wynajmuje. Czy jako najemca może złożyć wniosek o zwrot VAT?

Czy prawo do zwrotu ulega przedawnieniu

Podatnik w 2006 r. zaadaptował strych na mieszkanie. Teraz dowiedział się, że może złożyć wniosek o zwrot VAT na materiały budowlane. Czy stracił prawo do ubiegania się o zwrot?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak odzyskać VAT od kupionych materiałów budowlanych.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.