1 maja 2011 r.: u lekarza i prawnika kasa fiskalna

autor: Ewa Matyszewska13.05.2010, 10:12; Aktualizacja: 13.05.2010, 16:15

Już za niecały rok, bo od 1 maja 2011 r. w gabinecie lekarskim i kancelarii adwokackiej będą kasy fiskalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • jan(2010-05-13 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    a co z prawnikami pracującymi u pracodawcy ale posiadających własną działalność gospodarczą a nie umowę o pracę?

    Odpowiedz
  • gość(2010-05-16 00:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do Rysia,

    pokaż mi tego stomatologa. Paranoja! Przecież za usługi i tak należało wystawić fakturę lub rachunek, a teraz trzeba i paragon i fakturę. Ciekawe ile z tego mają promujący kasy fiskalne lobbyści tej pomyłki.

    Odpowiedz
  • rfh53.(2011-04-21 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie!!! ... co z mafią kościelną. Jak to jest możliwe w tym chorym kraju dzieje się takie coś! Ludzie są już poprostu zmęczeni tymi politycznymi rozgrywkami, a i tak dostajemy dalej po d*ie od naszego kochanego rządu. Tylko się poćwiartować.

    Odpowiedz
  • R.R.(2011-04-12 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Płakac mi sie chce - mam pracownię architektoniczna i nijak nie moge zrozumiec tej głupoty !!
    Dziękuję memu państwu ze skutecznie walczy ze mna i utrudnia mi prowadzenie działaności gospodarczej, naprawde dziekuje !!
    Jak robię projekt dla klienta indywidualnego to zawsze wystawiałem fakturę, po cholerę mi kasa. Niech ktos mi wytłumaczy !?!?!?!? Ja nie robie 100 projektów dziennie, tylko 10-15 w roku !!!

    Odpowiedz
  • jerzyk5(2011-02-28 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    A co z KLEREM?
    śluby, chrzciny, pogrzeby, miejsca na cmentarzu, procent od wartości pomnika
    i diabli widzą co tam jeszcze... DALEJ - ŚWIĘTE - KROWY !!!

    Odpowiedz
  • PSZCZOLKA MAJA(2011-02-03 07:02) Zgłoś naruszenie 00

    NAJWYZSZY CZAS PRZYSZLI PO ROZUM DO GLOWY KASA UCIEKA MIEDZY PALCAMI A ONI NIC NIE ROBIA W TYM KIERUNKU BRAWO BRAWO ZACZYNA MI SIE PODOBAC JESZCZE NIECH POMYSLA NP. NARKOTYKI LEGALNE ? BYLABY TEZ DUZA KASA DLA PANSTWA TAK BEDE SPRZEDAWAC I TAK A W WIEZIENIACH ZA DARMO TEZ NIE SIEDZA TO KOSZTUJE WIECEJ NIZ PRZECIETNEGO POLAKA ?

    Odpowiedz
  • PSZCZOLKA MAJA(2011-02-03 07:02) Zgłoś naruszenie 00

    NAJWYZSZY CZAS PRZYSZLI PO ROZUM DO GLOWY KASA UCIEKA MIEDZY PALCAMI A ONI NIC NIE ROBIA W TYM KIERUNKU BRAWO BRAWO ZACZYNA MI SIE PODOBAC JESZCZE NIECH POMYSLA NP. NARKOTYKI LEGALNE ? BYLABY TEZ DUZA KASA DLA PANSTWA TAK BEDE SPRZEDAWAC I TAK A W WIEZIENIACH ZA DARMO TEZ NIE SIEDZA TO KOSZTUJE WIECEJ NIZ PRZECIETNEGO POLAKA ?

    Odpowiedz
  • rawic(2011-01-30 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem lekarzem i wystawiam rachunki od czasu zarejestrowania praktyki lekarskiej, jak tylko ktoś o nie poprosi. Nie rozumię co ma kasa fiskalna do rachunku wiktoriaa7

    Odpowiedz
  • rotar(2010-08-08 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    magda--znajdziesz miejsce albo oni Ci znajda odpowiednia "celę"!!

    Odpowiedz
  • lekarz(2010-07-27 01:42) Zgłoś naruszenie 00

    A mój kolega lekarz medycyny paliatywnej ( terminalnej ) będzie jeździł do umierających z kasą fiskalną. Ten kraj ginie w głupocie...

    Odpowiedz
  • magda(2010-05-27 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem tłumaczką. Współpracuję z wydawnictwami i jednym biurem tłumaczeń. Od 10 lat prowadzę działalność gospodarczą i wystawiam faktury VAT. NIE ŚWIADCZĘ I NIE BĘDĘ ŚWIADCZYĆ usług na rzecz osób fizycznych. Nie mam biura, nie mam szyldu, nie ogłaszam się nawet w Panoramie Firm. Pracuję w domu. Dlaczego mam kupować kasę fiskalną, z której NIGDY NIE BĘDĘ korzystać i której nie mam nawet gdzie postawić? Bo jakiś bandyta, przepraszam, lobbysta, produkujący kasy fiskalne dał w łapę jakiejś pazernej świni z rządu? Sorry, ale innego wytłumaczenia nie widzę.

    Odpowiedz
  • zębowa wróżka(2010-05-16 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rozporządzenia z mocą ustawy mają charakter źródeł powszechnie obowiązującego prawa (art. 234 ust. 2 Konstytucji). W Polsce prawo do ich wydawania ma od 17 października 1997 roku jedynie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Rady Ministrów, tylko w czasie stanu wojennego.

    Odpowiedz
  • zębowa wróżka(2010-05-16 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    a od kiedy rozporządzenie jest ważniejsze od ustawy? Ministerstwo zapomina, że najpierw trzeba zmienić Art. 43. Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług a dopiero potem sobie projektować i rozporządzić. jeśli ministerstwo jest wazniejsze od parlamentu to moze rozpędzić te towarzystwo na cztery wiatry a ich diety przeznaczyć na dofinansowanie kas fiskalnych...

    Odpowiedz
  • szerszeń(2010-05-15 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    A co z panami w czarnych sukniach - funkcjonariuszami państwa watykańskiego. Jak długo jeszcze będą poza wszelką kontrolą finansową?

    Odpowiedz
  • hibernatus(2010-05-14 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam się nie boję - prezydent i tak zawetuje.

    Odpowiedz
  • H(2010-05-13 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarze nie są VAT-owcami.Moga miec kasy REJESTRUJĄCE a nie fiskalne.

    Odpowiedz
  • Adowkat(2010-05-14 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    a nie można po prostu zrobic jednozdaniowego zapisu w ustawie .Że każda usługa prawnicza musi byc zafakturowana? co za kretyn i impotent prawny to wymysla?zeby nabić kieszeń producentów kas?!!! sów brakuje by opisać indolencję naszych polityków i urzędników!!! wszystko po to aby wygrać wybory!!!

    Odpowiedz
  • lekarz z 25 letnim stażem pracy(2010-05-13 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem lekarzem, w mojej specjalności kasa ok, na wizyty domowe nie wyjeżdżam, ułatwi mi to pracę,
    Ale co zrobi lekarz np. medycyny paliatywnej( terminalnej), jadący do umierającego z kasą fiskalną, wystawiaący akt zgonu z kasą fiskalną,
    Żaden lekarz nie ukrywa dochodow, bo większość stara się o kredyty( bardzo preferencyjne dla tego zawodu) a tu wymagane jest wykazanie przychodów
    Jaki chory człowiek wymyśla takie bzdury, widocznie ma interes w produkcji kas,
    Już niedługo wprowadzą lekarzom e-recepty, a więc jeszcze będą musieli zaopatrzyć się w drukarki do recept i laptopy lub palmtopy a więc pełna elektronika, czasu dla pacjenta nie będzie, a i tak oni za to zapłacą.
    Gratulacje dla pomysłodawcy!

    Odpowiedz
  • Black(2010-05-13 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    wiktoriaa7 - zwrot pieniędzy od adwokata możesz i dziś uzyskać jeśli udowodnisz mu nienalezyte wykonianie świadczenia, jeśli takie miało miejsce. Jednak należy zważyć na fakt, iz adwokaci zawierają umowy należytej staranności a nie rezultatu, tak wieć "reklamacja" usługi adwokackiej to nie taka prosta sprawa.

    Odpowiedz
  • wiktoriaa7(2010-05-13 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Kasy powinny być wprowadzone.