1 maja 2011 r.: u lekarza i prawnika kasa fiskalna

autor: Ewa Matyszewska13.05.2010, 10:12; Aktualizacja: 13.05.2010, 16:15

Już za niecały rok, bo od 1 maja 2011 r. w gabinecie lekarskim i kancelarii adwokackiej będą kasy fiskalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • jan(2010-05-13 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    a co z prawnikami pracującymi u pracodawcy ale posiadających własną działalność gospodarczą a nie umowę o pracę?

    Odpowiedz
  • H(2010-05-13 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarze nie są VAT-owcami.Moga miec kasy REJESTRUJĄCE a nie fiskalne.

    Odpowiedz
  • jan(2010-05-13 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tak trzymać, mam nadzieję, że silne lobby lekarskie czy prawnicze tego nie zmieni. Do Jana: wykonywanie usług dla ludności w ramach swojej działalności wymaga kasy rejestrujące. Praca na rzecz pracodawcy nie jest usługą dla ludności.

    Odpowiedz
  • gucioo(2010-05-13 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu zakłady pogrzebowe będą miały kasy. LIczą podatek od całej usługi, wystawiają fakturę jedynie na trumnę.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-05-13 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Odwracanie kota ogonem,czyli dalsza biurokratyzacja usług.Co z tego będzie miał pacjent albo petent u prawnika?
    Uszczelnianie systemu fiskalnego w naszych warunkach, prowadzi zawsze do populizmu haseł aktualnie rządzących "elyt".Idą wybory,więc za nasze podatki/coraz wyższe/,dobrotliwy lewak na urzędzie ogłosi,że nie za swoje ale za nasze podatki,zwolni jakąś grupę społeczną z opłat np.za prąd.Przy okazji zwolnienia dołoży etatów biurowych bo ktoś te zwolnienia musi przyznawać,rozdawać,kontrolować,rozliczać i tp.
    Pora na całkowitą wymianę ludzi.Dotychczasowi polityczni kameleoni totalnie się nie sprawdzają.Co pewien czas zmienią barwy partyjne ale nie myślenie.Są zwyczajnie wyczerpani, czyli zero pomysłów.

    Odpowiedz
  • Polska to piękny .......(2010-05-13 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    a złodzieje zarabiający powyżej ..?

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-05-13 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Trudno nazwać złodziejem człowieka,który korzysta ze stworzonych możliwości.Pazerność polityków i ich zakłamanie sięga szczytów bezczelności.Przecież lekarze wystawiali w przeszłości rachunki za porady.Pacjent mógł sobie odpisać od dochodu wydatkowane na leczenie sumy.Dzisiaj wprowadza się obowiązki posiadania kas fiskalnych dla lekarzy,prawników lecz podatnik z tego nie ma nic.Wszelkie środki z budżetu nadal lekką ręką,polityczny proletariusz rozda swym wyborcom, nie pytając o zgodę reszty podatników.

    Odpowiedz
  • propaganda(2010-05-13 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    ja muszę mieć fiskala na małym sklepiku...a mnie się równać do panów lekarzy:/// chyba jaja sobie robicie!!!

    Odpowiedz
  • Yorg(2010-05-13 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    no to znow podWYZKI
    DZIEKUJE CI POLSKO
    NISZCZ NAROD DALEJ
    TYLKO ..PO,, doda ci skrzydeł!!!

    Odpowiedz
  • Ryś(2010-05-13 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do Yorg. Każda grupa zawodowa odgrażała sie podwyzkami. Natmiast doświadczenia są wręcz przeciwne. Na wprowadzeniu kas zawsze zyskiwał klient. Kasy wyjątkowo uszczelniają oszustwa i dają dokument dający prawo do reklamacji. Dla przykładu Stomatolog nie będzie zapierał sie, że my nie płaciliśmy za dany rodzaj plomb itp.

    Odpowiedz
  • wiktoriaa7(2010-05-13 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Kasy powinny być wprowadzone.
    Chciałam złożyć reklamację u lekarza, a ten udawał że mnie nie zna. Zachował się chamsko w stosunku do mnie.
    Jeśli leczę się prywatnie to powinnam mieć rachunek, miły uśmiech przez 5 minut to za mało. Adwokaci również, gdy klient będzie miał rachunek zapłaty będą musieli bardziej się starać, gdyż inaczej klient będzie mógł domagać się zwrotu pieniędzy.

    Odpowiedz
  • Black(2010-05-13 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    wiktoriaa7 - zwrot pieniędzy od adwokata możesz i dziś uzyskać jeśli udowodnisz mu nienalezyte wykonianie świadczenia, jeśli takie miało miejsce. Jednak należy zważyć na fakt, iz adwokaci zawierają umowy należytej staranności a nie rezultatu, tak wieć "reklamacja" usługi adwokackiej to nie taka prosta sprawa.

    Odpowiedz
  • lekarz z 25 letnim stażem pracy(2010-05-13 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem lekarzem, w mojej specjalności kasa ok, na wizyty domowe nie wyjeżdżam, ułatwi mi to pracę,
    Ale co zrobi lekarz np. medycyny paliatywnej( terminalnej), jadący do umierającego z kasą fiskalną, wystawiaący akt zgonu z kasą fiskalną,
    Żaden lekarz nie ukrywa dochodow, bo większość stara się o kredyty( bardzo preferencyjne dla tego zawodu) a tu wymagane jest wykazanie przychodów
    Jaki chory człowiek wymyśla takie bzdury, widocznie ma interes w produkcji kas,
    Już niedługo wprowadzą lekarzom e-recepty, a więc jeszcze będą musieli zaopatrzyć się w drukarki do recept i laptopy lub palmtopy a więc pełna elektronika, czasu dla pacjenta nie będzie, a i tak oni za to zapłacą.
    Gratulacje dla pomysłodawcy!

    Odpowiedz
  • XYLEN(2010-05-14 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    minfin to stado debili - wystarczyloby dac ludziom 10PLN ulgi za leczenie per capita/rocznie, a wszyscy pacjenci braliby faktury i zaden lekarz nie bylby w stanie ukryc dochodu.

    P.S. Rysiowi odpowiadam - na wydruku z kasy fiskalnej bedziesz mial, co najwyzej, "usluga stomatologiczna" - ciekawe jak na tej podstawie udowodnisz stomatologowi, co ci Rysiu w gebie zmajstrowal:-)))

    Odpowiedz
  • Adowkat(2010-05-14 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    a nie można po prostu zrobic jednozdaniowego zapisu w ustawie .Że każda usługa prawnicza musi byc zafakturowana? co za kretyn i impotent prawny to wymysla?zeby nabić kieszeń producentów kas?!!! sów brakuje by opisać indolencję naszych polityków i urzędników!!! wszystko po to aby wygrać wybory!!!

    Odpowiedz
  • hibernatus(2010-05-14 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam się nie boję - prezydent i tak zawetuje.

    Odpowiedz
  • szerszeń(2010-05-15 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    A co z panami w czarnych sukniach - funkcjonariuszami państwa watykańskiego. Jak długo jeszcze będą poza wszelką kontrolą finansową?

    Odpowiedz
  • gość(2010-05-16 00:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do Rysia,

    pokaż mi tego stomatologa. Paranoja! Przecież za usługi i tak należało wystawić fakturę lub rachunek, a teraz trzeba i paragon i fakturę. Ciekawe ile z tego mają promujący kasy fiskalne lobbyści tej pomyłki.

    Odpowiedz
  • zębowa wróżka(2010-05-16 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    a od kiedy rozporządzenie jest ważniejsze od ustawy? Ministerstwo zapomina, że najpierw trzeba zmienić Art. 43. Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług a dopiero potem sobie projektować i rozporządzić. jeśli ministerstwo jest wazniejsze od parlamentu to moze rozpędzić te towarzystwo na cztery wiatry a ich diety przeznaczyć na dofinansowanie kas fiskalnych...

    Odpowiedz
  • zębowa wróżka(2010-05-16 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rozporządzenia z mocą ustawy mają charakter źródeł powszechnie obowiązującego prawa (art. 234 ust. 2 Konstytucji). W Polsce prawo do ich wydawania ma od 17 października 1997 roku jedynie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Rady Ministrów, tylko w czasie stanu wojennego.

    Odpowiedz