Urzędnicy skarbowi sprawdzą poprawność składanych zeznań rocznych. Najskrupulatniej badają sposób wykorzystania ulg podatkowych – interesuje ich zarówno wysokość dokonanych odliczeń, jak i dokumenty uprawniające do pomniejszenia dochodu lub podatku.

Czy fiskus sprawdzi termin złożenia PIT

Podatnik nie wie, czy uda mu się złożyć PIT za 2009 rok do 30 kwietnia. Czy urząd skarbowy sprawdzi termin złożenia PIT?

Czy błędy w zeznaniu trzeba poprawić

Podatniczka popełniła dwa błędy w PIT za 2009 rok. Po pierwsze, zamiast wykazać 129 zł nadpłaty, wykazała 192 zł. Po drugie, nie podpisała zeznania. Urząd wezwał ją do złożenia wyjaśnień. Czy te błędy trzeba będzie poprawić?

Czy urzędnik skarbowy przyjdzie do mieszkania

Podatnik w rozliczeniu za 2006 rok skorzystał z ulgi remontowej. Odliczył od podatku wydatki związane z remontem i modernizacją domu. Czy urząd skarbowy może sprawdzić, czy podatnik rzeczywiście wyremontował swój dom?

Czy fiskus może wezwać podatnika

Podatnik złożył w lutym 2010 r. zeznanie za 2009 rok. Teraz otrzymał wezwanie do urzędu skarbowego w celu złożenia wyjaśnień dotyczących tego zeznania. Czy urząd skarbowy może wezwać podatnika?

Czy urząd ma termin na kontrolę podatkową

Czy przepisy podatkowe wskazują termin, w którym organy podatkowe mogą sprawdzać poprawność rozliczeń rocznych PIT?

Czy osobista wizyta to obowiązek podatnika

Podatnik został wezwany do urzędu, aby przedstawić faktury potwierdzające prawo do ulgi internetowej. Czy zawsze musi osobiście stawić się w urzędzie?

Czy w ramach czynności fiskus sprawdza ulgi

Wobec podatnika urząd skarbowy rozpoczął prowadzenie czynności sprawdzających, dotyczących rozliczenia PIT za 2009 rok. Czy w tym postępowaniu fiskus sprawdzi poprawność wykorzystanych ulg podatkowych?

Czy niezłożenie PIT należy wyjaśnić urzędnikowi

Podatniczka nie złoży PIT za 2009 rok, bo przebywa w szpitalu. Czy urząd skarbowy poprosi ją o wyjaśnienie, dlaczego nie złożyła rocznego PIT?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak fiskus sprawdzi rozliczenie.