Zeznanie PIT-36 muszą złożyć m.in. podatnicy, którzy prowadzili działalność gospodarczą opodatkowaną według skali. Zeznanie to można składać indywidualnie bądź wspólnie z małżonkiem.

Czy w zeznaniu rocznym są rubryki obowiązkowe

Podatnik będzie po raz pierwszy wypełniał PIT-36 za 2009 rok. Czy któreś rubryki deklaracji trzeba bezwzględnie wypełnić?

Czy w PIT ma znaczenie kolejność małżonków

Małżonkowie planują złożyć wspólny PIT-36. Czy ważne jest, który małżonek w zeznaniu będzie wypełniał rubrykę „podatnik”, a który „małżonek”?

Czy małżeństwo może złożyć wspólny PIT-36

Podatniczka w ubiegłym roku prowadziła działalność gospodarczą. Jej mąż nie pracował. Czy małżonkowie mogą złożyć wspólny PIT-36?

Czy w PIT wykazuje się przychody i koszty

W listopadzie 2009 r. podatnik rozpoczął prowadzenie małej firmy. Teraz musi wypełnić PIT-36. Czy trzeba w zeznaniu wykazać zarówno przychody, jak i koszty poniesione w związku z prowadzonym biznesem?

Czy ważne jest miejsce zamieszkania podatnika

Podatniczka w 2009 r. kilkakrotnie zmieniała miejsce zamieszkania. Czy dla rozliczenia PIT ważne jest właśnie miejsce zamieszkania?

Czy tylko przedsiębiorcy składają PIT-36

Podatnik, który w 2009 roku uzyskał dochody z najmu, rozliczył podatek według skali PIT. Czy tylko osoba prowadząca działalność gospodarczą składa PIT-36?

Czy w zeznaniu wpisywać wpłacone zaliczki

Podatnik samodzielnie wpłacał zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Czy teraz w PIT-36 będzie musiał wpisać ich wysokość?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak uniknąć pułapek w PIT-36.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.