Podatnik, który w ubiegłym roku prowadził działalność gospodarczą opodatkowaną 19-proc. liniową stawką, musi złożyć w urzędzie skarbowym PIT-36L, w którym wykazuje m.in. osiągnięte przychody i poniesione koszty.

Czy rozliczać przychody i koszty

Podatniczka tylko przez trzy miesiące 2009 roku prowadziła firmę. Jako formę rozliczeń z fiskusem wybrała podatek liniowy. Czy w PIT-36L musi wykazać zarówno przychody, jak i koszty poniesione w ubiegłym roku?

Czy PIT-36L złożą małżonkowie

W 2009 roku podatnik założył firmę. Wybrał opodatkowanie liniowym PIT. Czy może rozliczyć się wspólnie z żoną na druku PIT-36L?

Czy można odliczać składki ZUS

Podatnik w 2009 roku samodzielnie opłacał składki na ubezpieczenie społeczne. Czy może odliczyć je od dochodu w PIT-36L?

Czy jest termin na złożenie PIT-36L

Osoby rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych muszą złożyć roczne zeznanie PIT do końca kwietnia roku następnego po roku, którego dotyczy rozliczenie. Czy taki sam termin mają podatnicy opłacający PIT w sposób liniowy?

Czy podatnik odliczy stratę

Podatnik od trzech lat wykazuje przed urzędem skarbowym stratę w PIT-36L. Czy może ją wykazać również w zeznaniu za 2009 rok, jako czwarty rok ze stratą?

Czy stosować zaokrąglenia kwot

Podatnik zamierza wypełnić PIT-36L. Czy podając kwotę dochodu trzeba stosować zasady zaokrąglania?

Czy niektóre rubryki należy wypełnić obowiązkowo

Podatnik po raz pierwszy w rozliczeniu za 2009 rok będzie wypełniał PIT-36L. Czy jakieś rubryki tego formularza musi wypełnić obowiązkowo?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak wypełnić zeznanie PIT-36L.