Czy opodatkować sprzedaż wyposażenia

Przedsiębiorca zawiesił działalność w 2009 r. W listopadzie sprzedał wyposażenie biura i magazynów. Czy przychód ze sprzedaży wyposażenia trzeba rozliczyć w rocznym PIT?

Czy rozliczyć w PIT zawieszoną działalność

Przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Przez cały 2009 rok firma była zawieszona. Czy podatnik ma obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego?

Czy wykazać stratę z zawieszonej firmy

Podatnik w marcu 2009 r. zawiesił działalność. Żadnych dochodów z firmy nie uzyskał, ponosił jednak określone koszty związane z zabezpieczeniem źródła przychodów. Czy powinien złożyć zeznanie podatkowe, w którym wykaże stratę?

Czy można wykazać poniesione koszty

Przedsiębiorca w okresie zawieszenia działalności ponosił koszty związane z utrzymaniem biura i magazynów, opłacał podatek od nieruchomości. Czy koszty te uzyskiwane w okresie zawieszenia firmy mogą pomniejszyć przychód w rocznym PIT?

Czy wykazać w PIT przychody z odsetek

Przedsiębiorca prowadzi jednoosobową firmę, która była zawieszona od marca do końca grudnia 2009 r. Przez cały ubiegły rok przedsiębiorca uzyskiwał jedynie odsetki z firmowych lokat i kont bankowych. Czy musi wykazać w zeznaniu rocznym te przychody?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak zawieszenie działalności wpływa na roczne rozliczenie.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.