Fiskus chce ściągać podatek od zwrotów za wymianę okien

24.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.03.2010, 09:18

Podatnicy, którzy na własny koszt wymienili stolarkę okienną, a następnie spółdzielnia mieszkaniowa zwróciła im poniesione na ten cel wydatki, nie muszą tych środków wykazywać w rocznym PIT i płacić od nich podatku. Odmiennego zdania jest dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • mirek(2012-07-08 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ile razy można opodatkować ten sam towar?! Jeżeli kupuje okna płacę Państwu podatek VAT. Częściowy zwrot otrzymuje z moich z moich składek na fundusz remontowy i od tego mam zapłacić podatek nigdy będę walczył w sądzie. Idąc dalej tokiem myślenia urzędniczego jeżeli spółdzielnia ociepli blok, wymieni okna na klatce to też powinienem zapłacić podatek bo wartość mieszkania (no i bloku) wzrosła tak? Dobre, paranoja! Co to za prawo, które może każda "urzędniczyna" interpretować na swój sposób. Przepisy powinny być precyzyjne na tyle żeby nie wymagały interpretacji ale tego nie doczekamy

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR(2012-04-12 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    JAK TEMU ZARADZIĆ- BO TO JEST DYSKRYMINACJA !!!

    Odpowiedz
  • Maras(2010-04-02 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    fifi - twój komentarz jest jak strzał w 10. Masz u mnie 5 punktów i kredki.

    Odpowiedz
  • bra(2010-03-28 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektor izy skarowej w warszwie,jest ponad ministrem, i taki urzednik za "wlasna "interpretacje powinien poniesc konekwencje,nie po wyroku sadu, gdzie niepotrzebnie bylo zaangazowanych setki urzednikow, bo ja nie chce by za pieniadze podatnikow,za/np.2000,-zl,/byla zaangazowana armia ludzi /te okna to same podatki/

    Odpowiedz
  • ciekawa(2010-03-24 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z Panią z Deloitte'a, ale co w przypadku gdy koszty lokatora i spółdzielni kształtują się w proporcji 50% - 50%? Jak należy potraktować sytuację, gdy lokator nie otrzymał zwrotu od spółdzielni, tylko już na samym początku poniósł tylko 50% kosztów?

    Odpowiedz
  • wjw(2010-03-24 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle natyrają się szeregowi urzędnicy skarbówki żeby uzyskać jakieś marne grosze dla fiskusa. Już takie akcje robiono w związku z kredytami tańszymi dla członków Banków Spóldzielczych. Ich efekt to mnóstwo roboty a pieniądze żadne.
    Kosztów pracy ten pomysłowy matołek napewno nie umie wyliczyć.

    Odpowiedz
  • siwucha(2010-03-24 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    do komentarza "fifi " - i tu się w 100 % zgadzam

    Odpowiedz
  • fifi(2010-03-24 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    W takim razie powinni mieć możliwość odliczenia od podatku kwot wpłacanych na fundusz remontowy

    Odpowiedz
  • Jarek(2010-03-24 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju rządzi jedna wielka paranoja prawników tworzących prawo, które można interpretować jak się chce zależnie od tego kto chce je interpretować. W tym bagnie nie da się żyć. Podatek goni podatek od podatku. Nie żyje nam się lepiej.

    Odpowiedz
  • siwucha(2010-03-24 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko ładnie i pięknie - tylko dalej normalny podatnik nie wie czy może odzyskac zwrot zapłaconego już podatku z przychodem za okna 730 zł (za 2009 jest to dla mnie różnica zwrotu z urzędu skarbowego 70 lub 202 zł) ,jezeli każdy z prawników interpretuje to inaczej.A ten zwykły człowiek dalej jest ogłupiany...

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-03-24 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od podatku w myśl nauk PRL zapłacił podatek od dochodu od kwoty którą przeznaczył na wymianę okna po zakupie, zapłacił VAT dostał zwrot od Zarządcy, który potraktowano jako dochód zapłacił podatek dochodowy i teraz jeszcze zapłaci VAT to jest urzędnik nabywający wiedzę w okresie walki z prywatną inicjatywą, tylko w tedy nazywało się to domiar uznaniowy

    Odpowiedz
  • Dać mu medal !!!!(2010-03-24 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    !!!-ten dyrektor to prawdziwy geniusz !

    Odpowiedz
  • rydzykant(2010-03-24 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Rychu powiedział,że Polska to dziki kraj.Ma rację.

    Odpowiedz
  • ciach(2010-03-24 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    i tak oto podatniku twój los zależy nie tylko od miejsca zamieszkania ale i od tego, którą nogą raczył wstać z łóżka twój pan zwrotu i zaległości

    Odpowiedz
  • olek(2010-03-24 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo wrogie obywatelowi !
    Budować szubienicę dla tych zwyrodniałych urzędasów wrogich Polsce iPolakom!
    Wcześniej czy później tak się stanie!
    Normalny człowiek w tym bagnie nie może żyć.

    Odpowiedz