Wybór właściwego formularza PIT, który trzeba złożyć w urzędzie skarbowym do 30 kwietnia 2010 r., zależy od rodzaju uzyskiwanych w 2009 roku przychodów. Podatnicy do wyboru mają: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39.

Czy przedsiębiorca wypełnia zeznanie PIT-36

Przez dwa miesiące 2009 roku podatnik prowadził działalność gospodarczą, rozliczając się z fiskusem na zasadach ogólnych. Czy będzie musiał złożyć PIT-36?

Czy opodatkowany liniowo składa PIT-36L

W ubiegłym roku podatnik rozpoczął prowadzenie firmy. Wybrał opodatkowanie liniową, 19-proc. stawką PIT. Czy musi złożyć PIT-36L?

Czy małżonkowie złożą wspólny PIT-36

W 2009 roku podatnik uzyskiwał przychody z działalności gospodarczej, opodatkowanej na zasadach ogólnych. Żona podatnika nie uzyskała żadnych przychodów. Czy podatnicy mogą rozliczyć się wspólnie, składając PIT-36?

Czy do każdego PIT są inne załączniki

Podatniczka będzie składać za 2009 rok PIT-37, wykazując dochody z umowy o pracę, PIT-36L z dochodami z firmy opodatkowanymi liniowo oraz PIT-39, wykazując przychody ze zbycia mieszkania. Chce skorzystać z ulgi internetowej w PIT-37. Czy do każdego zeznania są załączniki?

Czy właściwy jest urząd miejsca zamieszkania

Podatniczka będzie po raz pierwszy rozliczać się z fikusem, składając PIT za 2009 rok. Czy zeznanie musi złożyć do określonego urzędu skarbowego?

Czy w PIT-37 wykazuje się tylko dochody z pracy

Podatniczka uzyskała w ubiegłym roku dochody tylko z renty. Jej córka – dochody z pracy. Obie chcą złożyć PIT-37. Czy ten formularz służy tylko do wykazania dochodów z pracy?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jaki druk PIT wybrać do rozliczeń.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania.