Każda osoba, która planuje w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wykorzystać ulgi podatkowe, musi pamiętać, że praktycznie wszystkie odliczenia są limitowane. Oznacza to, że dochód bądź podatek może być pomniejszony tylko do wysokości kwoty określonej w przepisach ustawy o PIT.

Czy leki muszą być droższe niż 100 zł

Podatniczka, będąc osoba niepełnosprawną, ponosi spore wydatki w ciągu roku na leki. Nie są to stałe kwoty w każdy miesiącu, bo zależą od stanu zdrowia podatniczki. Czy odliczając od dochodu wydatki na leki, ważne jest, aby były one wyższe niż 100 zł w miesiącu?

Czy na dojazdy jest limit 2280 zł

W 2009 rok mąż niepełnosprawnej podatniczki podwoził ją na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne. Właścicielem auta jest podatnik i jego żona. Czy od dochodu można odliczyć wydatki na dojazdy na zabiegi w kwocie 2280 zł?

Czy odlicza się wydatki na przewodnika

Podatnik mający orzeczoną niepełnosprawność z powodu utraty wzroku ma psa przewodnika. Chce wydatki na psa odliczyć od dochodu. Czy są one limitowane?

Czy małżonkowie mają dwa limity

Mąż i żona ponoszą wspólnie wydatki na internet po 120 zł miesięcznie. Posiadają faktury VAT za sieć wystawione na siebie. Czy przysługuje im podwójny limit odliczenia z tytułu wydatków internetowych?

Czy na dziecko odliczenie jest roczne

Podatniczka ma 3-letnią córkę. Wychowuje ją przez cały rok. Czy może skorzystać z ulgi na dziecko za cały rok?

Czy przy uldze na krew ważny jest ekwiwalent

W ubiegłym roku podatnik oddał 2 litry honorowo krwi. Czy do skorzystania z ulgi w PIT z tytułu oddania krwi ważny jest ekwiwalent za nią?

Czy darowizny są limitowane dochodem

W 2009 roku podatnik przekazał 4 tys. zł darowizny na budowę kościoła na warszawskiej Pradze. Chce tę kwotę odliczyć od dochodu. Jego roczny dochód to 50 tys. zł. Czy odliczenie darowizny zależy od wysokości dochodu?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie są limity odliczeń za 2009 rok.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.