Czy pełnomocnictwo dla żony podlega opłacie

Prowadzę działalność gospodarczą jako jednoosobowa firma. Udzieliłem pełnomocnictwa mojej żonie. Czy żona będzie musiała płacić opłatę skarbową od jego złożenia?

Czy można sprawdzić unijne rozliczenia

Jesteśmy dużą firmą, która działa w całej Europie. Czy możemy uzyskać jakiś dokument na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych?

Czy prokura w odpisie z rejestru podlega opłacie

Jestem współwłaścicielem dużej spółki. Mój pracownik w związku z czynnościami przed jednym z urzędów przedstawił odpis z KRS, gdzie była wpisana prokura. Urzędnik zażądał od niego opłaty skarbowej. Czy postąpił słusznie?

Czy zaświadczenie o NIP jest bezpłatne

Zdarzyło mi się, że w niektórych sytuacjach różne osoby chcą ode mnie decyzję o nadaniu NIP. Nie mam jej, bo było to dawno. Chcę uzyskać jakieś zaświadczenie? Czy jest to bezpłatne?

Czy sprawdzenie kontrahenta kosztuje

Jestem niewielką firmą, ale podejmuję działalność z wieloma podatnikami VAT. Ostatnio usłyszałem, że za nierzetelność innego podatnika VAT może zapłacić inna nieświadoma tego osoba. Czy to prawda, że może wystąpić o zaświadczenie w sprawie rejestracji jako czynny podatnik VAT?

Czy każde zaświadczenie o niezaleganiu jest płatne

Moja firma startuje w trzech przetargach. Muszę okazać zaświadczenia, że nie zalegam w podatkach. Czy będę musiał zapłacić trzy razy?

Czy potwierdzenie dotyczące VAT jest drogie

Moja firma sprowadza samochody z UE. Czy to prawda, że za zaświadczenie o braku obowiązku zapłaty VAT trzeba zapłacić ponad 100 zł?

Czy trzeba opłacić wniosek o interpretację

Mam problem z opodatkowaniem sprzedaży działek, jakie dostałem w spadku po rodzicach. Przed transakcją chcę zadać kilka pytań i uzyskać interpretację podatkową. Czy jest ona płatna?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Za co musimy płacić fiskusowi. W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.