Osoby, które kontynuują wydatki na zasadzie praw nabytych, mogą pomniejszyć dochód o ulgę odsetkową, a podatek o wydatki na kasę mieszkaniową. Przekraczanie limitów i zakresu odliczeń to pułapki ulg mieszkaniowych, w które wpadają podatnicy.

Czy ślub pozbawia ulgi odsetkowej

W sierpniu 2009 r. wziąłem ślub. Ja i żona mamy własne mieszkania kupione na kredyt przed ślubem. Znajomy powiedział mi, że po ślubie nie przysługuje ulga odsetkowa. Czy to prawda?

Czy odliczyć odsetki od kredytu z 2007 roku

Razem z mężem pod koniec grudnia 2006 r. podpisaliśmy umowę z deweloperem, dostaliśmy też promesę z banku na kredyt. Umowę kredytową podpisaliśmy 3 stycznia 2007 r. W 2009 roku podpisaliśmy umowę ostateczną z deweloperem. Czy możemy odliczać odsetki?

Czy pieniądze z kasy można wydać dowolnie

Od kilku lat oszczędzam w kasie mieszkaniowej. Postanowiłam, że wypłacę pieniądze i zainwestuję w fundusz. Czy to prawda, że nie stracę prawa do ulgi?

Czy koszty kredytu na parking odliczyć w PIT

W zeznaniu za 2009 rok będę po raz pierwszy rozliczał ulgę odsetkową. Wziąłem kredyt na 100 procent inwestycji i sfinansowałem nim zakup mieszkania, dwóch miejsc postojowych oraz gruntu. Czy mogę odliczyć odsetki od całego kredytu?

Czy cesja zawsze pozbawia prawa do ulgi

Kilka lat temu podpisałem umowę z bankiem, który prowadzi kasę mieszkaniową. W ubiegłym roku mój syn skończył studia i postanowiłem przepisać na niego oszczędności. Czy umowa cesji na syna spowoduje konieczność zwrotu ulgi na kasę mieszkaniową?

Czy uwzględnić wydatki na wykończenie lokalu

W 2009 roku kupiłem nowe mieszkanie w stanie deweloperskim. Na jego wykończenie wydałem ponad 40 tys. zł, co mam udokumentowane fakturami VAT na moje imię i nazwisko. Czy to wystarczy, żeby odliczyć je w zeznaniu rocznym?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kto skorzysta z ulg mieszkaniowych.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.