Na zasadzie praw nabytych wielu podatników korzysta z odliczeń wydatków związanych z zaspokojeniem potrzeb mieszkaniowych. Muszą oni jednak spełnić wszystkie ustawowe warunki dotyczące danej ulgi, np. odliczać wydatki w ramach limitów.

Czy cesja umowy może pozbawić odliczenia

Mam podpisaną umowę z bankiem, który prowadzi kasę mieszkaniową. W związku z tym korzystam z ulgi na kasę mieszkaniową. Nie mam dzieci. Postanowiłem przepisać umowę na mojego bratanka. Czy umowa cesji spowoduje konieczność zwrotu ulgi na kasę mieszkaniową?

Czy odsetki od kredytu na garaż są odliczane

Pod koniec 2006 r. zaciągnąłem kredyt mieszkaniowy na 110 proc. wartości nieruchomości. Z pieniędzy tych sfinansowałem nabycie mieszkania, udział w gruncie, garażu. Nadwyżka została przeznaczona na wykończenie mieszkania. Czy to prawda, że mogę odliczać wszystkie odsetki?

Czy pieniądze z kasy można wydać na każdy cel

Mam oszczędności w tzw. kasie mieszkaniowej. W ubiegłym roku zdecydowałam się je wypłacić i wydać na samochód. Czy to prawda, że nie będę musiała oddawać ulgi na kasę mieszkaniową?

Czy PIT-2K obowiązkowo załączać do zeznania

Kupiłam mieszkanie na kredyt i nabyłam prawo do ulgi odsetkowej. W tym roku pierwszy raz rozliczam ulgę. Czy to prawda, że do zeznania rocznego muszę dodatkowo dołączyć formularz PIT-2K?

Czy odliczać odsetki według wyższego limitu

Od kilku lat korzystam z ulgi odsetkowej. W ciągu ostatnich lat limit ulgi został podwyższony. Czy mogę w tym roku odliczyć odsetki od większej części kredytu, stosując limit obowiązujący za 2009 rok?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak uniknąć błędów przy rozliczaniu ulg mieszkaniowych.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.