Bez kasy fiskalnej z awaryjnym zasilaniem nie można prowadzić działalności

20.01.2010, 03:00

Podatnicy, którzy na południu Polski są pozbawieni prądu i nie mają kas fiskalnych z alternatywnym źródłem zasilania, nie mogą prowadzić firm.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • polaczek głupi(2011-09-28 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    nażryjcie się paragonami durne dupki

    Odpowiedz
  • Aqa(2010-01-21 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Super, ciekawe czy tacy urzednicy i CI co wymyslaja ustawy mieszkaja na wioskach dalej od wielkich miast. GRatuluje ze nie mozna sie umyc czy cos na goraco zrobic ( no chyba ze ognisko - badz niektorzy maja jeszcze stare piece ). Ale cos jesc trzeba i zakupy trza robic a tu urzedniczyna nie pozwoli bo kasa nie dziala, super. Nie dosyc ze zimno , ciemno to jeszce moze glodem maja tam ludzie przymierac?? A moze krasc ze sklepu i za m-c przyjsc i poprosic o paragon ??. Coisk slyszlaem ze juz chyba nawet w toaletach sa kasy fiskalne ??:). Powodzenia tym co nie mają prądu, i życzę takich ciemnosci tym co pisza taki ustawy !!!

    Odpowiedz
  • Czerwony Pajączek(2010-01-20 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    A ta Gnida spod 9 to iskuda .Kto CI gnojku płaci za obrażanie Narodu Polskiego 1

    Odpowiedz
  • maverick(2010-01-20 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    DURNY KRAJ, DURNI POLACY

    Odpowiedz
  • Ryś(2010-01-20 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wyobrażam sobie lekarza przyjmującego w gabinecie przy świeczce, a szczególnie ginekologa, okulistę czy też stomatologa ze starą nożnie napędzaną maszyną do borowania

    Odpowiedz
  • urzędas z US(2010-01-20 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    "Wiesława Dróżdż z Izby Skarbowej w Warszawie podkreśla, że w przypadku gdy ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może dokonywać sprzedaży."

    Tak stanowi ustawa o PTU (art. 111).

    "Monika Sala-Szczypińska z Izby Skarbowej w Krakowie dodaje, że przepisy nie przewidują sytuacji prowadzenia działalności z pominięciem kas fiskalnych w sytuacji klęski żywiołowej, a za taką można uznać długotrwały brak energii na skutek dużych opadów śniegu."

    To również prawda.

    "– Kierując się dobrem mieszkańców terenów pozbawionych przez długi czas energii, krakowska izba dopuszcza możliwość ręcznego ewidencjonowania obrotu, po uprzednim zawiadomieniu o tym fakcie urzędu skarbowego – mówi Monika Sala-Szczypińska.

    Co to za herezje!!!
    Od kiedy to IS zastępuje ustawodawcę???!!!
    tj "szlechetne" grono z "Wiejskiej"...

    Panowie (dotyczy tych którzy za "stanowienie" prawa w "tym pięknym kraju" jesteście ODPOWIEDZIALNI), tak to WY, a nie "urzędasy ze skarbówki" jak to się przedstawia w środkach masowego przekazu, którzy jego zapisy są zobowiązani realizować, możecie "coś" z tym zrobić", by Pani Monice nie stała się krzywda (również w wymiarze finansowym).
    Wystarczy "szybka" nowela tej ustawy (czasem potraficie dzialać sprawnie, czytaj: "ponad podziałami") by tego rodzaju "przypadki" nie musiały się kończyć takimi "herezjami". No chyba że IS Kraków ma zgodę MF (ale to jeszcze gorzej).

    Odpowiedz
  • Kibic(2010-01-20 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tylko przypominam, że w tym państwie to nie urzędnicy stanowią prawo.

    Odpowiedz
  • 12groszy(2010-01-20 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Genialne!!! lekarze żądajcie kas fiskalnych, bo jak nie ma prądu - to nie będzie wolno leczyć - bo najważniejsza rzecz w waszym zawodzie to wręczyć pacjentowi paragon z kasy...

    Odpowiedz
  • AK(2010-01-20 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś sprzedawało się wszystko licząc na papierze. Więc jaki problem jeśli kasa nie działa bo nie ma prądu, prowadzić sprzedaż rejestrując chwilowo na papierze, owszem nie ma wtedy paragonu, ale ewidencja istnieje. Mówię tu o małych placówkach, np. wiejskich o niskiej sprzedaży.

    Odpowiedz
  • Polak(2010-01-20 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    Polskie Państwo ZAWSZE przyjazne obywatelowi!

    Odpowiedz
  • ciach(2010-01-20 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    to ja się cieszę, że lekarze nie mają obowiązku używania kas fiskalnych

    Odpowiedz