Małżonkowie, którzy w rozliczeniu za 2009 rok chcą złożyć jeden wspólny PIT, mają kilka możliwości dostarczenia zeznania podatkowego do urzędu skarbowego. Można zanieść je do urzędu osobiście, wysłać pocztą, złożyć w specjalnej skrzynce czy skorzystać z drogi elektronicznej.

Czy ważny jest termin złożenia PIT

Małżeństwo w rozliczeniu PIT za 2009 rok chce po raz pierwszy rozliczyć się wspólnie. Czy to prawda, że aby z tej preferencji skorzystać, trzeba złożyć zeznanie w ustawowym terminie?
TAK
Reklama
Aby małżeństwo mogło rozliczyć się wspólnie, roczne zeznanie podatkowe musi być złożone w ustawowym terminie. W rozliczeniu PIT za 2009 rok ostatnim dniem na złożenie deklaracji jest 30 kwietnia 2010 r. Nawet jednodniowe spóźnienie pozbawia małżonków prawa do wspólnego rozliczenia. Przy spóźnieniu mąż i żona będą musieli złożyć indywidualne zeznania podatkowe.
Podstawa prawna
Art. 6 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.).
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się więcej na temat:

Czy potwierdzić złożenie zeznania rocznego

Czy składając PIT, korzystać z urzędomatów

Czy zeznanie wysłane z zagranicy będzie ważne

Czy niezłożenie PIT jest karane grzywną

Czy małżonkowie złożą PIT elektronicznie

Czy można wysłać PIT za pośrednictwem poczty

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: PIT 2009: Jak złożyć zeznanie małżeńskie.