Zwolnienia z kas fiskalnych tylko przez 9 miesięcy

17.07.2009, 03:00; Aktualizacja: 17.07.2009, 10:43

TK: delegacja dla ministra do zwolnienia z kas narusza konstytucję. Obecne przepisy będą jednak obowiązywać jeszcze przez 9 miesięcy. Sejm i MF, korzystając z okazji, mogą zmniejszyć zakres zwolnienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • inka(2009-07-17 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy adwokaci??? powinni miec kasy totalnie wszyscy ,którzy cokolwiek sprzedaja,

    Odpowiedz
  • OK(2009-07-17 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wszelkie osoby fizyczne poza działalnością gospodarczą i zarobkową nie powinny mieć nakaz prowadzenia kasy fiskalnej.

    Odpowiedz
  • Buchalter(2009-07-22 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    W pelni zgadzam sie z Zychem i doradcą podatkowym. Pragnę dodać, że zupełnie nie rozumiem za co notariusze biorą takie prowizje za sporządzanie aktów notarialnych, zarabiając krocie zgodnie z literą prawa. Nie wspomnę o komornikach.

    Odpowiedz
  • Assaa(2009-07-18 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    "Podatnicy, którzy dziś korzystają ze zwolnienia, mogą się obawiać, czy fiskus później nie zastosuje sankcji za brak kasy. Eksperci są zgodni: zwolnionym dziś podatnikom nic nie grozi." - tylko w tym chorym państwie prawo działa wstecz. SKANDAL!

    Odpowiedz
  • agata(2009-07-18 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    do Jacka - to nie jest FUCHA -to jest praca na czarno i okradanie państwa przez niepłacenie podatków... lekarze, adwokacc, itp -nie będą mieli kas fiskalnych - bo mają za duże wpływy na nasze prawodawstwo... a za ewentualną refundacją z NFZ po okazaniu np. paragonu też jestem !! nie chodzę do "państwowego" lekarza od lat... a składki płacę - więc mogli by coś oddawać za leczenie się prywatnie... chociaż z 60-80% ceny wizyty ;-))

    Odpowiedz
  • abc(2009-07-18 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    do Mirecki
    hmmmm - zwolnione usługi medyczne - to jest tak: taksówkarz też nie płaci VAT (niby fakt-że nie zwolniony), ale kasę musi mieć od dnia rozpoczęcia dzialalności. A po co w ogóle maja byc zwolnienia - Jak ktoś jest zwolniony to nie może odliczyć naliczonego podatku. Więc będzie korzyść obustronna : lekarz zapłaci VAT należny ale i odliczy naliczony. A pacjent będzie miał "kwit" Ja jeszcze bym dalej poszła - refundacja z NFOZ pod warunkiem zarejestrowania na kasie - i refundacja wszystkim obowiązkowo.

    Odpowiedz
  • Ograniczać szarą strefę.(2009-07-18 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    BUDOWLANIEC /60LAT - emeryt/ - BUDUJE PRYWATNIE DOMY - bez kasy, bez podatku /jak u księdza, z rączki do rączki/.
    Przykłady można mnożyć.

    Odpowiedz
  • samochodziasz(2009-07-17 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sprowadzam samochody i nie muszę mieć kasy

    Odpowiedz
  • Marian(2009-07-17 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ja naprawiam samochody w garażu i nie muszę mieć kasy

    Odpowiedz
  • Jacek(2009-07-17 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    DO MARKA...Ja nauczam /korepetycje/ ale nie muszę mieć kasy fiskalnej bo to jest moja FUCHA...Jacek

    Odpowiedz
  • Obserwator(2009-07-17 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do kwoty 50 000,00 zł. obrotu rocznie (tylko dla firm) kasy nie powinny zatruwać komukolwiek głowy. Z mocy prawa nie powinno się temu rygorowi podlegać.

    Odpowiedz
  • Zych(2009-07-17 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego lekarz, dentysta, adwokat, notariusz nie używa kasy fiskalnej ? Czy w tym kraju muszą być równi i równiejsi ?

    Odpowiedz
  • Jerzy(2009-07-17 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko w nielicznych krajach UE taksówkarze mają kasy fiskalne. Głupotą było wprowadzenie kas w taksówkach. Kasa fiskalna powinna obejmować płatników VAT-u, po przekroczeniu okreslonego obrotu. Im większy fiskalizm państwa tym mniejsze dochody do budżetu.

    Odpowiedz
  • Szkoda gadać!!!(2009-07-17 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    W GABINETACH LEKARSKICH - UKRYTE KAMERY.
    UJAWNI SIĘ KOLEJNA GÓRA PIENIĘDZY NIEOPODATKOWANYCH.

    Odpowiedz
  • marek(2009-07-17 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    I nauczyciele ( za korepetycje).

    Odpowiedz
  • Ula(2009-07-17 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego weterynarze są zwolnieni z kas? Oni płacą 7% VAT-u.

    Odpowiedz
  • do mirecki - ewka(2009-07-17 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    to, że ktoś jest zwolniony z VAT nie oznacza, że nie może mieć kasy, jedno z grugim nie idzie w parze, jedynie to, że usługi w zakresie ochrony zdrowia są zwolnione z VAT i w załączniku do RMF ws. zwolnień ze stosowania kas tez jest ta usługa tam określona na chwilę obecną, jak każą ewidencjonować lekarzowi swój obrót na kasie, to będzie musiał, a jak ustawa VAT nie zmieni się, to mimo to nadal będzie zwolniony z VAT

    to ty nic nie rozumiesz

    Odpowiedz
  • mirecki(2009-07-17 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Doradco podatkowy , nie znasz się na podatkach .Usługi medyczne nie są objęte podatkiem VAT w całej UE wiec lekarz nie musi mieć kasy fiskalnej .Może być na zasadach ogólnych lub karacie podatkowej patrz załącznik do obwieszczenia MF z dnia 14 listopada 2008 .Nie jesteś żadnym doradcą tylko gościem który nie ma pojęcia o podatkach .A szewc też może płacić podatek w ramach karty podatkowej .Zapoznaj się pozycjami 47 do 50 w/w rozporządzenia i nie pisz bzdur o sprawiedliwości społecznej .

    Odpowiedz
  • doradca podatkowy(2009-07-17 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    szewc ma kasę fiskalną chodź za naprawę butów bierze 20 zł a lekarz, który bierze 300 zł nie ma kasy fiskalnej, oto sprawiedliwość społeczna

    Odpowiedz
  • wjw(2009-07-17 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej kasy wprowadzić dla wszystkich obywateli. W końcu każdy coś kiedyś w życiu sprzedaje innym. Naiwność fiskusa jest porażająca.
    Nie wykluczone, że Ministerstwo Formularzy ma układ z producentami kas.

    Odpowiedz