statystyki

Ministerstwo szykuje ułatwienia w cenach transferowych

autor: Mariusz Szulc09.11.2020, 08:13; Aktualizacja: 09.11.2020, 08:23
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Skąd pomysł na likwidację obowiązku składania urzędom skarbowym oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych? Ministerstwo wyszło z założenia, że wystarczy składanie przez podatników informacji o cenach transferowych (TPR)źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy handlujący z podmiotami powiązanymi nie będą musieli już składać oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych.

Dostaną też więcej czasu na przedstawienie dokumentacji, gdy zażąda jej urzędnik fiskusa. Będzie na to 14 dni, a nie jak obecnie siedem dni. Ponadto w niektórych przypadkach nie trzeba będzie już w ogóle sporządzać dokumentacji cen transferowych. Chodzi o małe pożyczki i o refaktury. Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej chce też zlikwidować jeden z warunków do korygowania transakcji z podmiotami powiązanymi.

O założeniach tych zmian poinformował w ubiegłym tygodniu wiceminister finansów Jan Sarnowski. Podkreślił, że jest to efekt prac Forum Cen Transferowych, które skupia zarówno ekspertów, jak i przedstawicieli administracji skarbowej.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane