statystyki

Korekta cen transferowych. Trwają konsultacje

autor: Agnieszka Pokojska12.10.2020, 17:00
MF tłumaczy to w projekcie objaśnień na przykładzie podmiotu, u którego po zakończeniu roku okazało się, że nie osiągnął on zakładanej sprzedaży (ze względu na spadek popytu na sprzedawane wyroby) i nie udało się pokryć części kosztów stałych.

MF tłumaczy to w projekcie objaśnień na przykładzie podmiotu, u którego po zakończeniu roku okazało się, że nie osiągnął on zakładanej sprzedaży (ze względu na spadek popytu na sprzedawane wyroby) i nie udało się pokryć części kosztów stałych.źródło: ShutterStock

Do 6 listopada br. można przesyłać uwagi do projektu urzędowych objaśnień w zakresie korekty cen transferowych – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Resort opublikował projekt tych objaśnień. Dotyczy on obowiązujących od 2019 r. przepisów o korygowaniu cen transferowych (art. 11e ustawy o CIT i art. 23q ustawy o PIT).

Zasadniczo celem korekty cen transferowych jest dostosowanie ich do wysokości zgodnej z zasadą ceny rynkowej. Ma to również przeciwdziałać sytuacjom, w których dochód (strata) wykazywany przez podatnika w transakcji z podmiotem powiązanym jest zaniżony (strata jest wyższa) od dochodu (straty), jakiego należałoby oczekiwać, gdyby takich powiązań nie było.

W projekcie objaśnień MF wyjaśnia, że art. 11e ustawy o CIT nie odnosi się do korekt, które wynikają z takich okoliczności jak:


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane