Chcąc przedłużyć zwrot VAT, organ musi doręczyć zawiadomienie

autor: Łukasz Zalewski22.09.2020, 17:00
VAT

NSA uznał wczoraj, że samo wysłanie zawiadomienia nie wystarcza. Organ dochowa wymogów związanych z przedłużeniem terminu zwrotu VAT, jeśli przed upływem tego terminu zawiadomienie zostanie skutecznie doręczone.źródło: ShutterStock

Urząd skarbowy może przedłużyć zwrot podatku, ale nie wystarczy, że wyśle zawiadomienie na adres elektroniczny podatnika lub jego pełnomocnika. Konieczne jest jeszcze skuteczne doręczenie drogą elektroniczną – orzekł wczoraj NSA w uchwale.

Chodzi o zawiadomienie na podstawie art. 152a par. 1 ordynacji podatkowej. Z przepisu tego wynika, że aby doręczyć pismo w formie elektronicznej, organ podatkowy musi przesłać na adres elektroniczny adresata zawiadomienie informujące o możliwości odbioru pisma w formie dokumentu elektronicznego i miejscu, skąd można je pobrać.

NSA uznał wczoraj, że samo wysłanie zawiadomienia nie wystarcza. Organ dochowa wymogów związanych z przedłużeniem terminu zwrotu VAT, jeśli przed upływem tego terminu zawiadomienie zostanie skutecznie doręczone.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane