statystyki

Stare banderole zostaną na wódce przez kolejne pół roku

autor: Mariusz Szulc17.08.2020, 17:00
Dodatkowo importerzy zwracali uwagę na stosunkowo długi (kilka miesięcy) czas, który upływa od złożenia zamówienia do sprowadzenia alkoholu do Polski, a następnie sprzedaży konsumentom.

Dodatkowo importerzy zwracali uwagę na stosunkowo długi (kilka miesięcy) czas, który upływa od złożenia zamówienia do sprowadzenia alkoholu do Polski, a następnie sprzedaży konsumentom.źródło: ShutterStock

Wyroby spirytusowe oznaczone nieaktualnymi znakami akcyzy będzie można wyprzedawać do końca czerwca 2021 r. – wynika z najnowszego projektu rozporządzenia ministra finansów.

To drugie już przedłużenie terminu na wyprzedaż alkoholu oznaczonego starymi znakami akcyzy.

Problem pojawił się wraz z wejściem w życie 20 czerwca 2019 r. rozporządzenia, które wprowadziło nowe wzory banderol m.in. na wyroby spirytusowe (Dz.U. poz. 1147). Zarówno z niego, jak i z art. 134 ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym wynikało, że stare znaki akcyzy zachowają ważność tylko do 20 czerwca 2020 r.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane