statystyki

Kasa online również w niektórych piekarniach

autor: Agnieszka Pokojska16.06.2020, 19:00; Aktualizacja: 09.07.2020, 13:55
Przypomnijmy, że obecnie ulga obowiązuje tylko przy zakupie kas online (nie przysługuje przy nabyciu urządzenia z elektronicznym zapisem kopii). Co do zasady z preferencji nie można skorzystać przy wymianie urządzenia, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to wymuszone przepisami (czyli np. w przypadku placówek gastronomicznych)

Przypomnijmy, że obecnie ulga obowiązuje tylko przy zakupie kas online (nie przysługuje przy nabyciu urządzenia z elektronicznym zapisem kopii). Co do zasady z preferencji nie można skorzystać przy wymianie urządzenia, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to wymuszone przepisami (czyli np. w przypadku placówek gastronomicznych)źródło: ShutterStock

Sklepy piekarniczo-cukiernicze i stacjonarne to placówki gastronomiczne, jeżeli w ofercie mają również gotowe kanapki, sałatki, pizzę, kawę, wyciskane skoki – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Jego interpretacja oznacza, że takie sklepy będą musiały zainstalować kasy online. Początkowo zakładano, że stanie się to już 1 lipca 2020 r., ale minister finansów podpisał 10 czerwca br. rozporządzenie, które ma przesunąć ten termin na 1 stycznia 2021 r. Rozporządzenie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw.

ZOBACZ TEŻ: Kasy fiskalne 2020

Pytanie zadała spółdzielnia, która zajmuje się produkcją piekarniczą i ciastkarską, a swoje wyroby sprzedaje konsumentom (osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej). W swoich placówkach oferuje jednak także inne produkty.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane