statystyki

Szykują się zmiany w klasyfikacji budżetowej

autor: Opracowała Magdalena Sobczak15.06.2020, 10:37; Aktualizacja: 09.07.2020, 13:46
Będą też zmiany zakresu paragrafów w jednostkach samorządu terytorialnego w grupach dotacji i subwencji poprzez usunięcie paragrafów 250 i 252, które nie dotyczą wydatków JST. Zmiana ta ma charakter porządkowy i dostosowujący.

Będą też zmiany zakresu paragrafów w jednostkach samorządu terytorialnego w grupach dotacji i subwencji poprzez usunięcie paragrafów 250 i 252, które nie dotyczą wydatków JST. Zmiana ta ma charakter porządkowy i dostosowujący.źródło: ShutterStock

Do uzgodnień międzyresortowych na początku czerwca trafił projekt zmian rozporządzenia ministra finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych.

Proponuje się, aby rozporządzenie to weszło w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od 1 stycznia 2020 r. Później, bo od 1 stycznia 2021 r., miałyby wejść w życie:

  • paragraf 471 „Wpłaty na PPK finansowane przez podmiot zatrudniający”,
  • zmiana nazwy rozdziału 85513 na „Składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacane za osoby pobierające niektóre świadczenia rodzinne oraz za osoby pobierające zasiłki dla opiekunów”.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane