statystyki

VAT: Jeszcze nie ma e-paragonów i kas programowych

autor: Agnieszka Pokojska19.05.2020, 07:25; Aktualizacja: 19.05.2020, 07:39
E-paragon to nie skan papierowego dokumentu, przesłany elektronicznie (np. e-mailem), jak sądzą niektórzy podatnicy

E-paragon to nie skan papierowego dokumentu, przesłany elektronicznie (np. e-mailem), jak sądzą niektórzy podatnicyźródło: ShutterStock

Lada moment wejdą w życie przepisy umożliwiające niektórym przedsiębiorcom używanie kas na telefon lub tablet. Nie oznacza to jednak, że od razu będzie można z nich korzystać. Podobnie jest z e-paragonami.

„Jeśli jesteś podatnikiem i prowadzisz ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, możesz wystawić nabywcy paragon fiskalny w postaci elektronicznej, przesyłając ten dokument nabywcy w sposób z nim uzgodniony” – napisało w sobotę Ministerstwo Finansów w mediach społecznościowych.

Obowiązujące przepisy faktycznie na to pozwalają. Regulacje o e-paragonach zostały wprowadzone do ustawy o VAT tarczą 2.0 (Dz.U. z 2020 r. poz. 568). W tym celu zostało również dostosowane rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. z 2019 r. poz. 816 ze zm.).

W praktyce jednak nadal nie ma takiej możliwości wystawiania e-paragonów.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane