statystyki

Kasy programowe nie tylko dla usług transportowych

autor: Agnieszka Pokojska12.05.2020, 09:05; Aktualizacja: 12.05.2020, 09:14
Kasa programowa będzie alternatywą dla obecnie używanych

Kasa programowa będzie alternatywą dla obecnie używanychźródło: ShutterStock

Branże hotelarska i gastronomiczna też będą mogły korzystać z kas na telefonie, tablecie lub komputerze ‒ wynika z najnowszej wersji projektu rozporządzenia w sprawie kas programowych.

Chodzi o możliwość ewidencjonowania sprzedaży na dowolnym urządzeniu, np. na telefonie komórkowym, tablecie, komputerze.

Pierwotny projekt zakładał, że z nowych możliwości ewidencjonowania obrotu będzie mogła korzystać tylko branża transportowa (np. taksówkarze). Teraz okazuje się, że ma to dotyczyć również usług: hotelarskich i podobnych związanych z zakwaterowaniem (PKWiU 55.10), obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania (PKWiU 55.20), świadczonych przez pola kempingowe (włączając pola dla pojazdów kempingowych) i pola namiotowe (PKWiU 55.30), pozostałych związanych z zakwaterowaniem (PKWiU 55.90), restauracji i pozostałych placówek gastronomicznych (PKWiU 56.10), przygotowywania i dostarczania żywności (katering) dla odbiorców zewnętrznych (PKWiU 56.21), pozostałych gastronomicznych (PKWiU 56.29), przygotowywania i podawania napojów (PKWiU 56.30).


Pozostało 35% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane