Stacjonarne placówki gastronomiczne, hotele i pensjonaty nie będą musiały używać kas online od lipca br. – wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie Ministerstwa Finansów.
Termin ten ma być przesunięty o pół roku. Na razie resort nie przedstawił w tej sprawie żadnego projektu, ale zapewnia, że nad nim pracuje. W związku z tym branże gastronomiczna i hotelarska zaczną stosować kasy online dopiero od 1 stycznia 2021 r., czyli w terminie, w którym mają je zainstalować m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, prawnicy czy lekarze.
Hotelarstwo i gastronomia to branże najbardziej poszkodowane z powodu pandemii. Ich przychody spadły niemal do zera. Wydatek na nowa kasę byłby dla nich tylko dodatkowym obciążeniem mimo przysługującej ulgi (maksymalnie 700 zł).
Reklama
W komunikacie MF nie ma natomiast mowy o przesunięciu terminu stosowania kas dla sprzedawców węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych. Jeżeli nic się dla nich nie zmieni, będą musieli stosować kasy online od 1 lipca 2020 r.