Terminy dotyczące przekazywania informacji o schematach podatkowych, krajowych i międzynarodowych zostają zawieszone do odwołania, nie dłużej niż do końca czerwca 2020 r. - informuje w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Finansów.

"Wszystkie terminy, określone w dziale III, rozdziale 11a Ordynacji podatkowej, nie rozpoczynają się, natomiast rozpoczęte - zostają zawieszone od 31 marca 2020 r. do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii koronawirusa, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2020 r." - podano w komunikacie MF.

Wyjaśniono, że dotyczy to w szczególności terminów na przekazanie informacji o schemacie podatkowym (MDR-1), informacji korzystającego o schemacie podatkowym (MDR-3) i kwartalnej informacji o udostępnieniu schematu podatkowego standaryzowanego (MDR-4), a także zawiadomienia dotyczącego schematu podatkowego na podstawie art. 86b § 6 oraz art. 86d § 3 i 5 Ordynacji podatkowej (MDR-2).

"Zasady te odnoszą się zarówno do schematów podatkowych transgranicznych, jak i innych niż transgraniczne (tzw. schematów podatkowych krajowych)" - tłumaczy ministerstwo.

Resort przypomina, że wskazane rozwiązanie to kolejne przygotowane przez MF, które składa się na Tarczę Antykryzysową i zostało wprowadzone nowelizacją specustawy.

Zaznaczono, że Tarcza Antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań, który ma przeciwdziałać skutkom epidemii koronawirusa. Składa się na niego także wiele rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Finansów, zawartych m.in. w ustawie o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - czytamy.