statystyki

Tarcza antykryzysowa. Raportowanie krajowych schematów podatkowych zawieszone

autor: Łukasz Zalewski01.04.2020, 07:23; Aktualizacja: 01.04.2020, 07:28
W praktyce od podatników, promotorów i wspomagających zależy, czy w czasie pandemii koronawirusa będą raportować fiskusowi schematy. Taką możliwość wyboru będą mieli nie dłużej niż do 30 czerwca br.

W praktyce od podatników, promotorów i wspomagających zależy, czy w czasie pandemii koronawirusa będą raportować fiskusowi schematy. Taką możliwość wyboru będą mieli nie dłużej niż do 30 czerwca br.źródło: ShutterStock

Zawieszone jest zgłaszanie krajowych schematów podatkowych – do czasu zakończenia epidemii, nie później niż do 30 czerwca. Trzeba natomiast nadal informować szefa KAS o schematach transgranicznych.

Uchwalona przez Sejm specustawa związana z COVID-19 zawiesza raportowania krajowych schematów podatkowych maksymalnie do 30 czerwca 2020 r.

Jednocześnie zakłada, że skuteczne będą czynności szefa Krajowej Administracji Skarbowej, promotorów (np. doradców, adwokatów, radców prawnych), wspomagających (np. księgowych) i korzystających (podatników, płatników). W praktyce więc od podatników, promotorów i wspomagających zależy, czy w czasie pandemii koronawirusa będą raportować fiskusowi schematy. Taką możliwość wyboru będą mieli nie dłużej niż do 30 czerwca br.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane