statystyki

Tarcza antykryzysowa. Raportowanie krajowych schematów podatkowych zawieszone

autor: Łukasz Zalewski01.04.2020, 07:23; Aktualizacja: 01.04.2020, 07:28
W praktyce od podatników, promotorów i wspomagających zależy, czy w czasie pandemii koronawirusa będą raportować fiskusowi schematy. Taką możliwość wyboru będą mieli nie dłużej niż do 30 czerwca br.

W praktyce od podatników, promotorów i wspomagających zależy, czy w czasie pandemii koronawirusa będą raportować fiskusowi schematy. Taką możliwość wyboru będą mieli nie dłużej niż do 30 czerwca br.źródło: ShutterStock

Zawieszone jest zgłaszanie krajowych schematów podatkowych – do czasu zakończenia epidemii, nie później niż do 30 czerwca. Trzeba natomiast nadal informować szefa KAS o schematach transgranicznych.

Uchwalona przez Sejm specustawa związana z COVID-19 zawiesza raportowania krajowych schematów podatkowych maksymalnie do 30 czerwca 2020 r.

Jednocześnie zakłada, że skuteczne będą czynności szefa Krajowej Administracji Skarbowej, promotorów (np. doradców, adwokatów, radców prawnych), wspomagających (np. księgowych) i korzystających (podatników, płatników). W praktyce więc od podatników, promotorów i wspomagających zależy, czy w czasie pandemii koronawirusa będą raportować fiskusowi schematy. Taką możliwość wyboru będą mieli nie dłużej niż do 30 czerwca br.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane