Zamiast paragonu, nowa kasa

autor: Ewa Matyszewska22.04.2008, 03:00

Jest gotowe nowe rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych.  Żeby nie przechowywać paragonów, podatnik będzie musiał kupić nową kasę.  Kupując nowe urządzenie, przedsiębiorca nie otrzyma ulgi od tego zakupu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Polak(2008-04-22 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy lekarze, adwokaci, komornicy itd będą mieli obowiązek rozliczania się przez kasy fiskalne prowadzonej prywatnie działalności gospodarczej. Ciekawe czy p.Tusk się odważy to wprowadzić?

    Odpowiedz
  • Dewi(2008-04-22 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo mądry pomysł. Popieram w 100%. To jest oczywiste, iż elektroniczny zapis jest technologią bardziej współczesną i musi posiadać większą wartość.

    Odpowiedz
  • Polak(2008-04-22 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do Dewi
    A kto za to zapłaci
    Ty, ja i inni puknij się

    Odpowiedz
  • Ewolucja(2008-04-22 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Donald Tusk !
    Donald Tusk !!
    Donald Tusk !!!
    Platforma Obywatelska !
    Platforma Obywatelska !!
    Platforma Obywatelska !!!
    PO !!!
    PO !!
    PO !
    PO ?
    POd... ?
    POdw... ??
    POdwy... ???
    POdwyż... ????
    POdwyżki... ?????
    POdwyżki !
    POdwyżki !!
    POdwyżki !!!
    PODWYŻKI !!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • j.(2008-04-22 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież producenci kas muszą na czymś zarabiać... Sam obowiązek ewidencji świadczy o tym, ze mają potezne lobby, a w UE nie jest to wcale reguła. Jesli ktoś chce ukrywać obrót, to znajdzie na to mnóstwo sposobów i kasa mu nie straszna. Teraz bedzie popyt na nowe kasy i kasiarze znów zarobią....

    Odpowiedz
  • Przedsiębiorca(2008-04-22 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do Polak: jesteś typowy Polak. Niby co, adwokatowi i lekarzowi założysz kasę fiskalną na usta? Jak lekarz albo adwokat nie będzie chciał udokumnetować transakcji to w życiu nie udowodnisz, że taka miała miejsce. Bo na zeznania klienta nie ma co liczyć, bo to on jest zainteresowany tańszą usługą - u adwokata jest to nawet 19%.

    A usługi medyczne są zwolnione z VATu. Więc niby jaki VAT miałaby ewidencjonować kasa?

    W dodatku o pracy komornika nie masz najmniejszego pojęcia, skoro piszesz takie bzdury.

    Zieje z ciebie zawiść połączona z całkowitym brakiem wiedzy.

    Odpowiedz
  • IP NR.5262783921176(2008-04-22 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    DONALDU TUSKU JEŚLI WPROWADZISZ KASY LEKARZOM I PRAWNIKOM ORAZ PRZESTANIESZ UKŁADAĆ SIĘ Z CZERWONYMI PRZESTĘPCAMI ODSZCZEKASZ WYPOWIEDZIANE SŁOWA W IZRAELU I TAK NIE BĘDĘ NA CIEBIE GŁOSOWAŁ BO JESTEŚ DLA MNIE POLAKIEROWANĄ RÓŻOWĄ LALECZKĄ

    Odpowiedz
  • anioł(2008-04-22 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    TOŻ TO JAWNA KORUPCJA - ROBIONA NA OCZACH CAŁEGO NARODU - CIEKAWE ILE DAJĄ PRODUCENCI KAS FISKALNYCH !!!
    POWOŁAĆ NATYCHMIAST KOMISJE SLEDCZĄ !!!!!!!!!!!!! DO ZBADANIA TEJ SPRAWY !!!! ORAZ KOMISKJE LEKARSKĄ ZŁOŻONĄ Z PSYCHIATRÓW DO ZBADANIA RZĄU !!!!!!!
    CUDA CUDA CUDA CUDA
    HA HA HA HA AJE JAJA ROBIĄ SOBIE Z POLAKÓW
    PANIE TUSEK - KOŃCZ WAŚĆ - WSTYDU OSZCZĘDŻ !!!!!!!

    Odpowiedz
  • Kolejna paranoja kosztem społeczeństwa(2008-04-22 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Znów chcą wzbogacić bogatego i "swojego" kosztem społeczeństwa...

    Odpowiedz
  • jjm(2008-04-22 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież nie będzie obowiązku kupowania nowych kas! Jak ktoś będzie chciał to kupi a jak nie to nie kupi. Proste. Ale panowie powyżej jak widać i tak niezadowoleni. Przysłowia o nas to chyba sama prawda.

    Odpowiedz
  • Fizyczny(2008-04-22 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Do: Predsięiorcy:Po Twojej wypowiedzi widać jak kręcisz ZUS i US.Jak uczciwie zarabiasz na innych.

    Odpowiedz
  • Przedsiębiorca(2008-04-22 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do Fizyczny: a co ma jedno wspólnego z drugim? Każdy sądzi wg siebie.

    Ja po prostu jestem przeciwny wprowadzaniu regulacji i obowiązków, które nie są w stanie osiągnąć zamierzonego celu.

    Odpowiedz
  • firemka(2008-04-22 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    O ile dobrze przeczytałem, w projekcie nie ma odstapienia od dotychczasowych warunków technicznych stosowania kas, w związku z tym chyba NIE MA OBOWIĄZKU kupowania droższych kas i można korzystać z dotychczasowych.

    Możliwość stosowania bardziej nowoczesnych kas to krok w dobrym kierunku - na pewno doceni to wielu właścicieli sklepów np. spożywczych.

    Wątpliwości może wzbudzać fakt, że przy zakupie takiej kasy nie można skorzystać z ulgi, ale przecież już teraz nie można z niej skorzystać kupując kolejną kasę - nawet tą "starą".
    Z ulgi można skorzystać tylko kupując "pierwszą" kasę w momencie zaistnienia takiego obowiązku (to na podstawie informacji z US).
    Należy mieć jedynie nadzieję, że ulga nadal będzie utrzymana dla "pierwszych" kas (bez względu na formę archiwizacji paragonów), bo nie mam złudzeń co do wprowadzenia ulgi na kolejne kupowane kasy :(

    Z tekstu wynika, że projekt daje możliwość wyboru a nie nakłada obowiązek, proszę zwrócić na to uwagę.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • ona(2008-04-22 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    jednak brak wiedzy wykazujesz i Ty przedsiębiorco , innym jej niedostatki wytykając zupełnie nie zasłużenie, bo to ,że ktoś proponuje równe traktowanie podatkowe również w innych obszarach "przedsiębiorczości" , to nie objaw zawiści , ale zapewne własnych doświadczeń ( wiedzy!) , przemyśleń dotyczących oczywistych dysproporcji w stosowaniu przepisów podatkowych w naszym kraju ,
    za usługę u adwokata lub lekarza , stomatologa - nigdy prawie nie otrzymuje się rachunku , a ceny są .. jak z rękawa , za to podatki "te nacje"odprowadzają śmiesznie niskie ( wiem co mówię) , aż dziw bierze jakim cudem rosną im nowe luksusowe domy ,samochody, itp
    jestem za tym by wszystkim powodziło się lepiej jeśli uczciwie pracują i według w miarę sprawiedliwych reguł zasilają budżet państwa , tym czasem ciężar utrzymania państwa najbardziej spada na tych nie najzamożniejszych, zamożniejsi oburzają się ,ze musieliby też się do tego na tych samych zasadach dołożyć...

    Odpowiedz
  • Przedsiębiorca(2008-04-22 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do ona: więc co, myślisz że lekarz łapówkę wstuka na kasę fiskalną? A za kopertę pod stołem przekaże paragon? I odprowadzi podatek? Coś te Twoje przemyślenia są kulawe.

    Przepisy są w tym kraju dysproporcjonalne, ale zmieniać trzeba je z głową. A nie pod publiczkę.

    Usługi lekarzy/prawników/architektów itd. zawsze będą wysokie. Bo żeby wykonywać te zawody trzeba do trzydziestki się tylko uczyć (czyli przez połowę życia) a dopiero potem można zacząć powoli zarabiać. I żadna kasa fiskalna tego nie zmieni.

    Odpowiedz
  • lik(2008-04-22 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    nikt nie mówi ,że usługi lekarzy, architektów, prawników muszą być tanie,lecz chodzi o to by od tych opłat za swoje czynności płacili podatek jak wszyscy płacą za dochody uzyskane ze swojej pracy choć mniej płatnej,a tymczasem do skarbówki zgłasza lekarz otwarcie gabinetu przez 1 godz. i przyjmuje do 22 czy to uczciwe jest,

    Odpowiedz
  • Mario201(2008-04-22 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Niech mi ktoś w takim razie wytłumaczy po co w kasach jest pamięć fiskalna? Do dnia dzisiejszego myślałem że zapis na paragonie jest identyczny z zapisem w pamięci fiskalnej. rozumiem że minfin musi mieć DWA miejsca w których się archiwizuje sprzedaż detaliczną

    Odpowiedz
  • Ala(2008-04-22 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Lać przedsiębiorców po kieszeni wymyślając coraz to nowsze wymagania, aż wreszcie nikogo w tym kraju nie będzie.
    A co nam szkodzi trzymać paragony 7 lat i tak trzymamy dokumenty. Ja już nie mam gdzie trzymać majtek i bluzki, ale dokumenty trzymam wszędzie, w: szafie, regale, pawlaczu, piwnicy, pod stołem, w wersalce, na stole i krzesłach. Po prostu wszędzie.

    Odpowiedz
  • kontrolowany podatnik(2008-04-22 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    To są działania pod publiczkę , przecież i tak fiskus przeprowadzając kontrole z nieujawninych źródeł przychodów żąda od podatników dokumentów dla udowodnienia przychodów i posiadania pieniędzy nawet od 1946 roku., inie wiem czy większość ludzi o tym wie !

    Odpowiedz
  • Michał(2008-04-22 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Tak samo jak Mario 201 jestem ciekawy do czego służy pamięć fiskalna? Cóż tam się na niej zapisuje, jeśli nie dane z paragonów? Czy ktoś z branży mógłby odpisać jaka tajemna wiedza sie na niej kryje? Jesli taka pamięć nie archiwizuje sprzedaży, to może w ogóle jest w tej kasie niepotrzebna?
    Może najlepiej byłoby gdyby sprzedaż nabitą na jednej kasie potwierdzać na następnej tak dla wszelkiej pewności? To taki wolny wniosek dla legislatorów /bez praw autorskich/

    Odpowiedz