Skarbówka będzie skanować internet za pomocą inteligentnych robotów

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska17.03.2020, 07:28; Aktualizacja: 17.03.2020, 07:36
internet, hakerzy, bezpieczeństwo

Nowe narzędzie znacząco ułatwi pracę Centrum Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej. Nie będzie natomiast przeszukiwać Facebooka ani Instagramuźródło: ShutterStock

Skarbówka zacznie korzystać z inteligentnych robotów sieciowych. Za ich pomocą będzie szukać ofert sprzedaży kosztów, treści związanych z hazardem albo przemytem papierosów bądź alkoholu.

Plany w tym zakresie powstały, zanim jeszcze pojawił się koronawirus, ale kryzysowe sytuacje szczególnie sprzyjają rozwojowi nowych narzędzi technologicznych. I w takich właśnie sytuacjach mogą się szczególnie sprawdzić. Nowe narzędzie nie będzie natomiast przeszukiwać portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Krajowa Administracja Skarbowa już dziś wykorzystuje inne narzędzie informatyczne − Silnik Analiz. I notuje w tym zakresie coraz lepsze efekty.

Z oficjalnych statystyk MF wynika, że Silnik Analiz pozwolił wykryć w 2019 r. nieprawidłowości w VAT na kwotę 373,2 mln zł. Oprócz tego w samym tylko grudniu 2019 r. dzięki Silnikowi Analiz (oraz współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych) wykryto nieprawidłowości w PIT na ponad 42 mln zł – poinformowała KAS w styczniu br.

Inteligentne roboty


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA (2020-03-18 15:32) Zgłoś naruszenie 01

    Przecież można umieścić robota u podatnika - w domu ... (drinki by zapodał .... , do pieca podrzucił ... , no i salda zweryfikował ) , co nie , PO*eby ???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane