Ceny transferowe. Fiskus może wygaszać porozumienia APA

autor: Mariusz Szulc16.03.2020, 08:05; Aktualizacja: 17.03.2020, 10:12
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Jeśli podatnik nie stosuje się do własnego uprzedniego porozumienia cenowego (ang. advanced pricing agreements), to można przyjąć, że decyzja nigdy nie została wydana i nie przysługuje wynikająca z niej ochrona – stwierdził WSAźródło: ShutterStock

Kto nie stosuje się do warunków określonych w uprzednim porozumieniu cenowym, zawartym z szefem Krajowej Administracji Skarbowej, ten nie może liczyć na ochronę przed skarbówką – potwierdził w precedensowym wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Sąd podkreślił, że cała procedura toczy się na wniosek podatnika, a ostateczna treść porozumienia zależy od wyników negocjacji z szefem KAS. W interesie wnioskującego jest więc stosowanie się do otrzymanej decyzji. Tym bardziej, że zawiera ona pouczenie o skutkach jej ignorowania.

Jeśli więc podatnik nie stosuje się do własnego uprzedniego porozumienia cenowego (ang. advanced pricing agreements), to można przyjąć, że decyzja nigdy nie została wydana i nie przysługuje wynikająca z niej ochrona – stwierdził WSA w wyroku z 11 marca 2020 r. (sygn. akt V SA/Wa 1424/19). Wyrok jest nieprawomocny.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane