Koronawirus: Doradcy podatkowi i księgowi apelują o dodatkowy czas na rozliczanie podatków

12.03.2020, 22:12; Aktualizacja: 16.03.2020, 12:25
Doradcy podatkowi i księgowi apelują do premiera o odroczenie obowiązków podatkowych lub odstąpienie od wymierzania kar za ich niedochowanie. Ma to związek z pojawieniem się w Polsce koronawirusa i działaniami przeciwdziałającymi jego rozprzestrzenianiu - tłumaczą.

Doradcy podatkowi i księgowi apelują do premiera o odroczenie obowiązków podatkowych lub odstąpienie od wymierzania kar za ich niedochowanie. Ma to związek z pojawieniem się w Polsce koronawirusa i działaniami przeciwdziałającymi jego rozprzestrzenianiu - tłumaczą.źródło: ShutterStock

Doradcy podatkowi i księgowi apelują do premiera o odroczenie obowiązków podatkowych lub odstąpienie od wymierzania kar za ich niedochowanie. Ma to związek z pojawieniem się w Polsce koronawirusa i działaniami przeciwdziałającymi jego rozprzestrzenianiu - tłumaczą.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • KA(2020-03-13 09:25) Zgłoś naruszenie 110

    no w końcu może ktoś się nad tym pochyli, przecież jak od poniedziałku matki pójdą na zasiłek opiekuńczy na 2 tygodnie to kto przygotuje dokumenty księgowe, chyba że w związku z koronawirusem osoby które mają dorosłych 9 latków mają zostać po godzinach i robić za tych co pójdą na zasiłek opiekuńczy, czyli 9 latki zostaną w domu same nie na 8 godzin a 12

    Odpowiedz
  • zarazza(2020-03-13 14:01) Zgłoś naruszenie 91

    Urzędu skarbowe już sobie pozamykali, a obowiązki podatników mają w nosie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rrrr(2020-03-15 23:50) Zgłoś naruszenie 11

    Urzędy skarbowe zamknięte, w czwartek już skarbówka nie odbierał telefonów. ALE MY PODATNICY MUSIMY ZDAZYC ZE WSZYSTKIMI PODAYKAMI, I JESZCZE ZE SPRAWOZDANIEM ZA 2019

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • AGATA(2020-03-29 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    samo sporządzanie sprawozdania jest bardzo utrudnione od dnia kiedy ogłoszono ze matki dostaną zasiłki , nie ma kogo prosić o informacje wyjaśniające, o przesłanie skanu. Bardzo trudny czas, mam swoje biuro rachunkowe i już dostaję sygnały że mało kto z zarzadu podpisze elektronicznie sprawozdanie, bo sie na tym nie znają. Zwłaszcza w stowarzyszeniu w kótrym mam 10 osób powyżej 60 r.z i dla nich prosta sprawa to czasna magia. Nie mogą się zebrać aby pracownica pomogła z tym jak w zeszłym roku. Boją sie wyjść. Od początku lutego zaczęły się urlopy wypoczynkowe a potem zasiłki. Nie ma kogo o co poprosić, skany, właściciele nie wiedzą gdzie co jest bo mają od tego swoje osoby a te ... na urlopach, zasikach, chorobwych. Koszmar ndla księgowych , biur rachunkowych, ale co tam.. księgowy ma byc ze stali, ma wszystko sam bo rzad ma go w g... bo chce podatki. A przy okazji ... gdzie są moje podatki kótre co miesiąc płacę? wyposażenie szpitali w opłakanym stanie, rzad nie ma pieniedzy, więc na co ja płacę podatki, na co?!!!!

    Odpowiedz
  • księgowa(2020-03-29 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko bede wysyłać zerowe potem korekty, nie jestem w stanie spraw wyjaśnic jak nie mam kogo zapytać a właściciele umywają ręce bo sie na tym jak ciągle mówią nie znają, ze maja od tego osoby. A te sa w domach i nie chca słuchac o pracy jak maja pod opieke dzieci. Rozumiem, ale czy ktoś zrozumie księgowych?!!!!!!!!! Psychicznie nas ten rząd wykończy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • ka(2020-03-29 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    nie pójda na reke bo czekaja na kasę!!

    Odpowiedz
  • Kornelia(2020-06-12 22:17) Zgłoś naruszenie 20

    Pandemia nie sprzyja niczemu, rzeczywiście również o sektor księgowości nie był w większości gotowy na prace w nowym trybie. Nie wszystkie firmy korzystają jeszcze z programów typu Bizin, które pozwalają na zdalną obsługę księgowości. Aktualna sytuacja powinno dać w sumie wszystkim do myślenia, bo w XXI wieku, warto byłoby jednak pomyslec o programach jak ten, które obsługują ksiegowość online i w duzej czesci automatycznie. Cykliczne faktury, program wystawia sam na podstawie wzoru, a pozostałę mozna generować z dowolnego miejsca na ziemi. Nowoczesna ksiegowość daje większe mozliwosci firmom, zdecydowanie ułatwia im prace i obsługę klientów

    Odpowiedz