Kompleksowa obsługa procesu likwidacji szkód jest z VAT

autor: Łukasz Zalewski10.03.2020, 07:09; Aktualizacja: 10.03.2020, 07:09
Sprawa dotyczyła spółki, która naprawia m.in. telefony i smartfony. Dodatkowo spółka podpisała umowę z ubezpieczycielem, w ramach której ma świadczyć kompleksową obsługę likwidacji szkód.

Sprawa dotyczyła spółki, która naprawia m.in. telefony i smartfony. Dodatkowo spółka podpisała umowę z ubezpieczycielem, w ramach której ma świadczyć kompleksową obsługę likwidacji szkód.źródło: ShutterStock

Wynagrodzenie za świadczenia związane z likwidacją szkód nie jest odszkodowaniem związanym z jakimkolwiek uszczerbkiem w majątku – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki, która naprawia m.in. telefony i smartfony. Dodatkowo spółka podpisała umowę z ubezpieczycielem, w ramach której ma świadczyć kompleksową obsługę likwidacji szkód. Będzie więc przyjmować zgłoszenia, analizować, co się popsuło, i wymieniać telefony na nowe. Ubezpieczyciel będzie płacił jej wynagrodzenie, z tym że nie obejmie ono kosztów samych napraw ani kosztów wymiany wyświetlaczy i całych urządzeń.

Co więcej, jeżeli koszty napraw realizowanych przez spółkę przekroczą zakładane wpływy ze składek ubezpieczeniowych, to spółka będzie musiała pokryć część strat poniesionych przez ubezpieczyciela. Jeżeli natomiast koszty napraw będą niższe od wpływów ubezpieczyciela ze składek, to będzie to pokrywało część strat poniesionych przez spółkę. Miałoby to być rozliczane na koniec roku, na podstawie raportów likwidacji szkód ubezpieczeniowych.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane