statystyki

Będzie problem z rozliczeniem umorzonego kredytu

autor: Agnieszka Pokojska10.02.2020, 08:15; Aktualizacja: 10.02.2020, 08:16
kalkulator, podatki, księgowość, biznes, praca

Termin na przesłanie fiskusowi PIT-11 już dawno minął, a minister finansów wciąż nie podpisał rozporządzenia, które wykluczy podatek od umorzonych pożyczek.źródło: ShutterStock

Termin na przesłanie fiskusowi PIT-11 już dawno minął, a minister finansów wciąż nie podpisał rozporządzenia, które wykluczy podatek od umorzonych pożyczek.

Chodzi o rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) z tytułu kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.

Jego projekt został opublikowany tuż przed terminem wyznaczonym na przesłanie przez płatników do urzędu skarbowego informacji PIT-11 za 2019 r. To formularze, w których podaje się informacje o przychodach podatników, m.in. z innych źródeł. Należy do nich również przychód z umorzenia kredytu.

Zasadniczo więc banki powinny były do 31 stycznia przesłać fiskusowi informacje PIT-11 o przychodach uzyskanych w 2019 r. przez kredytobiorców z tytułu umorzenia kredytów (a także odsetek, prowizji i innych opłat związanych z zawarciem umowy kredytu).


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane