statystyki

Będzie problem z rozliczeniem umorzonego kredytu

autor: Agnieszka Pokojska10.02.2020, 08:15; Aktualizacja: 10.02.2020, 08:16
kalkulator, podatki, księgowość, biznes, praca

Termin na przesłanie fiskusowi PIT-11 już dawno minął, a minister finansów wciąż nie podpisał rozporządzenia, które wykluczy podatek od umorzonych pożyczek.źródło: ShutterStock

Termin na przesłanie fiskusowi PIT-11 już dawno minął, a minister finansów wciąż nie podpisał rozporządzenia, które wykluczy podatek od umorzonych pożyczek.

Chodzi o rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) z tytułu kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.

Jego projekt został opublikowany tuż przed terminem wyznaczonym na przesłanie przez płatników do urzędu skarbowego informacji PIT-11 za 2019 r. To formularze, w których podaje się informacje o przychodach podatników, m.in. z innych źródeł. Należy do nich również przychód z umorzenia kredytu.

Zasadniczo więc banki powinny były do 31 stycznia przesłać fiskusowi informacje PIT-11 o przychodach uzyskanych w 2019 r. przez kredytobiorców z tytułu umorzenia kredytów (a także odsetek, prowizji i innych opłat związanych z zawarciem umowy kredytu).


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane