Przegląd najważniejszych zmian podatkowych PIT, CIT i VAT od 1 stycznia 2020 r. [PODCAST]

autor: Łukasz Zalewski11.12.2019, 13:13; Aktualizacja: 11.12.2019, 17:22
Łukasz Zalewski

Łukasz Zalewski, fot. Ewa Liszczźródło: GazetaPrawna.pl

Od 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie zmiany w PIT, CIT i VAT. Podatnicy, a w szczególności przedsiębiorcy, muszą się do nich przygotować. Szczególnie istotne są zmiany w VAT, bo podatnik który się do nich nie zastosuje może liczyć na surowe sankcje, w tym utratę prawa do kosztów uzyskania przychodów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • były księgowy(2019-12-18 22:11) Zgłoś naruszenie 20

    Teraz to już chyba lepiej zostać choćby grabarzem, aniżeli księgowym! Żadnej stabilizacji! Zmiana goni zmianę i wszystko coraz trudniejsze, coraz bardziej zagmatwane, niejasne, niejednoznaczne, uciążliwe, ale... co tam? Ci, którzy to wymyślają przecież nie będą musieli sami się z tym borykać! Jestem szczęśliwy, że już nie pracuję w tym zawodzie, a gdybym musiał szukać pracy, to wolałbym już na tego... grabarza, albo jakiegoś innego łopaciarza, byleby nie zmagać się z jakimiś podzielonymi płatnościami itp. Nie będę się dziwił, jeśli wobec tak szalonej twórczości ustawodawcy będzie na stanowiskach księgowych coraz więcej wakatów!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane