statystyki

Montaż zagłówków do łóżka z 8 proc. VAT

autor: Łukasz Zalewski26.11.2019, 19:00
Zdaniem sądu nie można też pominąć faktu, że panele powodują wyciszenie pomieszczenia. Spełnione są więc warunki do zastosowania 8-proc. stawki VAT. Wyrok jest nieprawomocny.

Zdaniem sądu nie można też pominąć faktu, że panele powodują wyciszenie pomieszczenia. Spełnione są więc warunki do zastosowania 8-proc. stawki VAT. Wyrok jest nieprawomocny.źródło: ShutterStock

Montaż paneli tapicerowanych można uznać za modernizację. Skoro są one trwale połączone z lokalem oraz spełnione są inne warunki, to ma zastosowanie preferencyjna stawka VAT – orzekł WSA w Warszawie.

Podatniczka tłumaczyła, że produkowane przez nią panele tapicerowane, montowane w sypialniach (jako forma zagłówka łóżka) oraz w pokojach dziecięcych, są przyklejane bezpośrednio do ściany, za pomocą specjalnego kleju montażowego. Dzięki nim pomieszczenie zostaje też wyciszone.

Kobieta dodała, że demontaż paneli jest możliwy, ale powoduje uszkodzenie ściany (ubytki w tynku) oraz zniszczenie paneli.

Wyjaśniła, że montaż przypomina układanie glazury, tylko przy zastosowaniu innego kleju montażowego.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane