statystyki

Montaż zagłówków do łóżka z 8 proc. VAT

autor: Łukasz Zalewski26.11.2019, 19:00
Zdaniem sądu nie można też pominąć faktu, że panele powodują wyciszenie pomieszczenia. Spełnione są więc warunki do zastosowania 8-proc. stawki VAT. Wyrok jest nieprawomocny.

Zdaniem sądu nie można też pominąć faktu, że panele powodują wyciszenie pomieszczenia. Spełnione są więc warunki do zastosowania 8-proc. stawki VAT. Wyrok jest nieprawomocny.źródło: ShutterStock

Montaż paneli tapicerowanych można uznać za modernizację. Skoro są one trwale połączone z lokalem oraz spełnione są inne warunki, to ma zastosowanie preferencyjna stawka VAT – orzekł WSA w Warszawie.

Podatniczka tłumaczyła, że produkowane przez nią panele tapicerowane, montowane w sypialniach (jako forma zagłówka łóżka) oraz w pokojach dziecięcych, są przyklejane bezpośrednio do ściany, za pomocą specjalnego kleju montażowego. Dzięki nim pomieszczenie zostaje też wyciszone.

Kobieta dodała, że demontaż paneli jest możliwy, ale powoduje uszkodzenie ściany (ubytki w tynku) oraz zniszczenie paneli.

Wyjaśniła, że montaż przypomina układanie glazury, tylko przy zastosowaniu innego kleju montażowego.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane