statystyki

WIA również da pewność co do stawki VAT

autor: Agnieszka Pokojska13.11.2019, 08:10; Aktualizacja: 13.11.2019, 08:17
Za WIS trzeba zapłacić 40 zł

Za WIS trzeba zapłacić 40 złźródło: ShutterStock

Ochronę prawną w zakresie podatku od towarów i usług da nie tylko wiążąca informacja stawkowa (WIS), lecz także wiążąca informacja akcyzowa (WIA) – potwierdziło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP.

Od kwietnia 2020 r. stawki podatku dla poszczególnych towarów będą określane według kodów Nomenklatury Scalonej (CN). W związku z tym już teraz wprowadzono możliwość występowania do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wiążącą informację stawkową. Od kwietnia 2020 r. WIS będą chronić zarówno podatnika, który ją otrzyma (np. producenta towaru), jak i innych, którzy się na nią powołają (przedsiębiorców w łańcuchu sprzedaży).

Tą samą nowelizacją – z 9 sierpnia 2019 r. (Dz.U. poz. 1751) – rozszerzono zakres ochrony, jaką daje inna wiążąca informacja – akcyzowa. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu podaje w niej kod CN towaru dla celów akcyzowych. Teraz będzie to użyteczne także dla celów VAT.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane