statystyki

WIA również da pewność co do stawki VAT

autor: Agnieszka Pokojska13.11.2019, 08:10; Aktualizacja: 13.11.2019, 08:17
Za WIS trzeba zapłacić 40 zł

Za WIS trzeba zapłacić 40 złźródło: ShutterStock

Ochronę prawną w zakresie podatku od towarów i usług da nie tylko wiążąca informacja stawkowa (WIS), lecz także wiążąca informacja akcyzowa (WIA) – potwierdziło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP.

Od kwietnia 2020 r. stawki podatku dla poszczególnych towarów będą określane według kodów Nomenklatury Scalonej (CN). W związku z tym już teraz wprowadzono możliwość występowania do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wiążącą informację stawkową. Od kwietnia 2020 r. WIS będą chronić zarówno podatnika, który ją otrzyma (np. producenta towaru), jak i innych, którzy się na nią powołają (przedsiębiorców w łańcuchu sprzedaży).

Tą samą nowelizacją – z 9 sierpnia 2019 r. (Dz.U. poz. 1751) – rozszerzono zakres ochrony, jaką daje inna wiążąca informacja – akcyzowa. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu podaje w niej kod CN towaru dla celów akcyzowych. Teraz będzie to użyteczne także dla celów VAT.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane