statystyki

Odliczenie VAT: Nie trzeba ekstra dowodów na wykonanie usługi

autor: Łukasz Zalewski28.08.2019, 07:38; Aktualizacja: 12.11.2019, 18:09
WSA przywołał art. 187 par. 1 ordynacji podatkowej, z którego jasno wynika, że to organ, a nie podatnik, ma obowiązek zebrać i wyczerpująco rozpatrzyć cały materiał dowodowy.

WSA przywołał art. 187 par. 1 ordynacji podatkowej, z którego jasno wynika, że to organ, a nie podatnik, ma obowiązek zebrać i wyczerpująco rozpatrzyć cały materiał dowodowy.źródło: ShutterStock

Podatnik, który wykonał usługi niematerialne, nie musi gromadzić zdjęć i wizualizacji. Wystarczą faktury – orzekł WSA w Gliwicach.

Sprawa dotyczyła podatniczki, której naczelnik urzędu skarbowego zakwestionował prawo do odliczenia VAT z faktur dokumentujących wykonanie przez kontrahenta usług marketingowych. Podatniczka przedstawiła dowody potwierdzające opłacenie faktur oraz inne dokumenty związane z wykonaniem usług. Współpracę potwierdził również sam kontrahent.

Problem wziął się z tego, że co innego mówił jeden z pracowników podatniczki. Zaprzeczył, jakoby doszło do wykonania usługi.

Na tej podstawie naczelnik urzędu skarbowego, a następnie dyrektor izby administracji skarbowej uznali, że współpraca pomiędzy podatniczką a kontrahentem nie została wystarczająco udokumentowana, a wystawione faktury nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane