statystyki

Bez korekty nie ma obniżonych odsetek

autor: Magdalena Majkowska05.11.2019, 09:24; Aktualizacja: 05.11.2019, 09:24
Dodał, że ustawowe wymogi dotyczące stosowania niższych odsetek nie są spełnione również, gdy korekta wynika ze złożenia pierwszej deklaracji na niewłaściwym formularzu (co też miało miejsce w przypadku spółki).

Dodał, że ustawowe wymogi dotyczące stosowania niższych odsetek nie są spełnione również, gdy korekta wynika ze złożenia pierwszej deklaracji na niewłaściwym formularzu (co też miało miejsce w przypadku spółki).źródło: ShutterStock

Podatnik, który wykazał zaległość w samej deklaracji, zamiast w jej korekcie, nie ma prawa do preferencyjnej 50-proc. stawki odsetek za zwłokę – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o spółkę komandytową, powstałą w wyniku przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej. Zmiana formy prawnej skutkowała powstaniem u wspólników (zarówno osób fizycznych, jak i prawnych) przychodu z udziału w zyskach osób prawnych (w wysokości wartości niepodzielonych zysków oraz zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcanej).


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane