statystyki

Bez korekty nie ma obniżonych odsetek

autor: Magdalena Majkowska05.11.2019, 09:24; Aktualizacja: 05.11.2019, 09:24
Dodał, że ustawowe wymogi dotyczące stosowania niższych odsetek nie są spełnione również, gdy korekta wynika ze złożenia pierwszej deklaracji na niewłaściwym formularzu (co też miało miejsce w przypadku spółki).

Dodał, że ustawowe wymogi dotyczące stosowania niższych odsetek nie są spełnione również, gdy korekta wynika ze złożenia pierwszej deklaracji na niewłaściwym formularzu (co też miało miejsce w przypadku spółki).źródło: ShutterStock

Podatnik, który wykazał zaległość w samej deklaracji, zamiast w jej korekcie, nie ma prawa do preferencyjnej 50-proc. stawki odsetek za zwłokę – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o spółkę komandytową, powstałą w wyniku przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej. Zmiana formy prawnej skutkowała powstaniem u wspólników (zarówno osób fizycznych, jak i prawnych) przychodu z udziału w zyskach osób prawnych (w wysokości wartości niepodzielonych zysków oraz zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcanej).


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane