statystyki

NSA: W ramach ulgi B+R można odliczyć wydatki na opinie i usługi doradcze

autor: Łukasz Zalewski30.10.2019, 08:35; Aktualizacja: 30.10.2019, 08:35
W ramach ulgi B+R można odliczyć wydatki na opinie, usługi doradcze i równorzędne, tylko pod warunkiem, że zostały one wykonane przez jednostkę naukową – orzekł NSA.

W ramach ulgi B+R można odliczyć wydatki na opinie, usługi doradcze i równorzędne, tylko pod warunkiem, że zostały one wykonane przez jednostkę naukową – orzekł NSA.źródło: ShutterStock

W ramach ulgi B+R można odliczyć wydatki na opinie, usługi doradcze i równorzędne, tylko pod warunkiem, że zostały one wykonane przez jednostkę naukową – orzekł NSA.

Wyrok dotyczył stanu prawnego obowiązującego do końca 2018 r., ale – jak wyjaśnił sędzia Tomasz Kolanowski – zachowuje on swoją aktualność, bo zmiana przepisów była tylko doprecyzowująca.

Chodziło o producenta oprogramowania komputerowego. Na potrzeby każdej z faz (koncepcyjnej oraz produkcyjnej) ponosi on wydatki m.in. na usługi doradcze, opinie i ekspertyzy. Przygotowuje je dla niego podmiot zewnętrzny, który nie jest jednostką naukową.

Nie było wątpliwości, że producent prowadzi działalność badawczo-rozwojową. Spór sprowadzał się do tego, co dla celów ulgi B+R musi zostać wykonane przez jednostkę naukową – czy tylko badania naukowe, czy także ekspertyzy, opinie, usługi doradcze i równorzędne.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane