statystyki

WSA: Samotne wychowanie dzieci wiąże się z samodzielnym pokrywaniem kosztów związanych z wychowaniem i utrzymaniem

autor: Łukasz Zalewski23.09.2019, 07:56; Aktualizacja: 23.09.2019, 07:56
Sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu rozwiedzionym rodzicom, choć miejsce zameldowania dwójki dzieci wyznaczył przy matce. Kobieta w przysługującym jej czasie opiekuje się dziećmi, pomaga im, spędza z nimi wakacje, ferie i organizuje wyjazdy weekendowe. Ponadto kupuje im ubrania, buty, pomoce szkolne, pokrywa koszty wizyt u dentysty, okulisty itd.

Sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu rozwiedzionym rodzicom, choć miejsce zameldowania dwójki dzieci wyznaczył przy matce. Kobieta w przysługującym jej czasie opiekuje się dziećmi, pomaga im, spędza z nimi wakacje, ferie i organizuje wyjazdy weekendowe. Ponadto kupuje im ubrania, buty, pomoce szkolne, pokrywa koszty wizyt u dentysty, okulisty itd.źródło: ShutterStock

Samotne wychowanie dzieci wiąże się przede wszystkim z samodzielnym pokrywaniem kosztów związanych z wychowaniem i utrzymaniem. Nie ma znaczenia, że sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu małżonkom – uznał WSA w Poznaniu.

Tak też było w tej sprawie – sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu rozwiedzionym rodzicom, choć miejsce zameldowania dwójki dzieci wyznaczył przy matce. Kobieta w przysługującym jej czasie opiekuje się dziećmi, pomaga im, spędza z nimi wakacje, ferie i organizuje wyjazdy weekendowe. Ponadto kupuje im ubrania, buty, pomoce szkolne, pokrywa koszty wizyt u dentysty, okulisty itd.

Chciała rozliczać się jako osoba samotnie wychowująca dzieci, mimo że częściowo przebywają one również u ojca. Uważała, że skoro nie wychowuje i nie opiekuje się dziećmi wspólnie z ich ojcem (tj. w tym samym miejscu i czasie), to należy ją uznać za matkę samotnie wychowującą dzieci. Podkreśliła, że po rozwodzie nie stworzyła nowego związku.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane