statystyki

WSA: Samotne wychowanie dzieci wiąże się z samodzielnym pokrywaniem kosztów związanych z wychowaniem i utrzymaniem

autor: Łukasz Zalewski23.09.2019, 07:56; Aktualizacja: 23.09.2019, 07:56
Sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu rozwiedzionym rodzicom, choć miejsce zameldowania dwójki dzieci wyznaczył przy matce. Kobieta w przysługującym jej czasie opiekuje się dziećmi, pomaga im, spędza z nimi wakacje, ferie i organizuje wyjazdy weekendowe. Ponadto kupuje im ubrania, buty, pomoce szkolne, pokrywa koszty wizyt u dentysty, okulisty itd.

Sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu rozwiedzionym rodzicom, choć miejsce zameldowania dwójki dzieci wyznaczył przy matce. Kobieta w przysługującym jej czasie opiekuje się dziećmi, pomaga im, spędza z nimi wakacje, ferie i organizuje wyjazdy weekendowe. Ponadto kupuje im ubrania, buty, pomoce szkolne, pokrywa koszty wizyt u dentysty, okulisty itd.źródło: ShutterStock

Samotne wychowanie dzieci wiąże się przede wszystkim z samodzielnym pokrywaniem kosztów związanych z wychowaniem i utrzymaniem. Nie ma znaczenia, że sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu małżonkom – uznał WSA w Poznaniu.

Tak też było w tej sprawie – sąd powierzył władzę rodzicielską obojgu rozwiedzionym rodzicom, choć miejsce zameldowania dwójki dzieci wyznaczył przy matce. Kobieta w przysługującym jej czasie opiekuje się dziećmi, pomaga im, spędza z nimi wakacje, ferie i organizuje wyjazdy weekendowe. Ponadto kupuje im ubrania, buty, pomoce szkolne, pokrywa koszty wizyt u dentysty, okulisty itd.

Chciała rozliczać się jako osoba samotnie wychowująca dzieci, mimo że częściowo przebywają one również u ojca. Uważała, że skoro nie wychowuje i nie opiekuje się dziećmi wspólnie z ich ojcem (tj. w tym samym miejscu i czasie), to należy ją uznać za matkę samotnie wychowującą dzieci. Podkreśliła, że po rozwodzie nie stworzyła nowego związku.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane