statystyki

Inwestowanie w wizerunek pozwala odliczać VAT

autor: Patrycja Dudek11.09.2019, 16:00
– W orzecznictwie NSA ukształtował się pogląd, że budowa wizerunku przedsiębiorcy jest zaliczana do kosztów ogólnych prowadzonej działalności. Koszty te, choć nie są bezpośrednio związane z czynnościami opodatkowanymi, to generują prawo do odliczenia VAT – powiedziała sędzia.

– W orzecznictwie NSA ukształtował się pogląd, że budowa wizerunku przedsiębiorcy jest zaliczana do kosztów ogólnych prowadzonej działalności. Koszty te, choć nie są bezpośrednio związane z czynnościami opodatkowanymi, to generują prawo do odliczenia VAT – powiedziała sędzia.źródło: ShutterStock

Wydatki na działalność społecznie użyteczną to nie tylko podatkowe koszty, ale i możliwość potrącenia podatku naliczonego – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

To dobra wiadomość zarówno dla biznesu, jak i dla lokalnych społeczności, które korzystają na działaniach firm prowadzonych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (corporate social responsibility – CSR).

Spór z fiskusem toczyła spółka z grupy medialnej. We wniosku o interpretację poinformowała ona, że w radiu i w internecie propaguje – w ramach przyjętej strategii marketingowej – działalność społecznie użyteczną. Chodziło m.in. o wspieranie rodziny, integrację społeczną, walkę z wykluczeniem, działalność charytatywną, działania prozdrowotne i proekologiczne.

Spółka wyjaśniła, że podejmuje działania w tych obszarach, a następnie relacjonuje je na antenie radia i na łamach portalu internetowego. Przekonywała, że podejmowanie takiej problematyki wpływa na jej postrzeganie jako podmiotu odpowiedzialnego społecznie. Dzięki temu wzrasta słuchalność radia i zainteresowanie portalem internetowym, a w konsekwencji – jak zapewniała – zwiększa się także liczba reklamodawców i rosną przychody z reklam.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane