statystyki

Inwestowanie w wizerunek pozwala odliczać VAT

autor: Patrycja Dudek11.09.2019, 16:00
– W orzecznictwie NSA ukształtował się pogląd, że budowa wizerunku przedsiębiorcy jest zaliczana do kosztów ogólnych prowadzonej działalności. Koszty te, choć nie są bezpośrednio związane z czynnościami opodatkowanymi, to generują prawo do odliczenia VAT – powiedziała sędzia.

– W orzecznictwie NSA ukształtował się pogląd, że budowa wizerunku przedsiębiorcy jest zaliczana do kosztów ogólnych prowadzonej działalności. Koszty te, choć nie są bezpośrednio związane z czynnościami opodatkowanymi, to generują prawo do odliczenia VAT – powiedziała sędzia.źródło: ShutterStock

Wydatki na działalność społecznie użyteczną to nie tylko podatkowe koszty, ale i możliwość potrącenia podatku naliczonego – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

To dobra wiadomość zarówno dla biznesu, jak i dla lokalnych społeczności, które korzystają na działaniach firm prowadzonych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (corporate social responsibility – CSR).

Spór z fiskusem toczyła spółka z grupy medialnej. We wniosku o interpretację poinformowała ona, że w radiu i w internecie propaguje – w ramach przyjętej strategii marketingowej – działalność społecznie użyteczną. Chodziło m.in. o wspieranie rodziny, integrację społeczną, walkę z wykluczeniem, działalność charytatywną, działania prozdrowotne i proekologiczne.

Spółka wyjaśniła, że podejmuje działania w tych obszarach, a następnie relacjonuje je na antenie radia i na łamach portalu internetowego. Przekonywała, że podejmowanie takiej problematyki wpływa na jej postrzeganie jako podmiotu odpowiedzialnego społecznie. Dzięki temu wzrasta słuchalność radia i zainteresowanie portalem internetowym, a w konsekwencji – jak zapewniała – zwiększa się także liczba reklamodawców i rosną przychody z reklam.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane