statystyki

Raportowania schematów podatkowych. Urzędy celno-skarbowe będą kontrolować firmy doradcze

autor: Łukasz Zalewski03.09.2019, 08:52; Aktualizacja: 03.09.2019, 08:53
Za brak takiej procedury już dziś grożą kary, ale i w tym zakresie nastąpi zmiana – będzie tu stosowana procedura podatkowa, a nie administracyjna.

Za brak takiej procedury już dziś grożą kary, ale i w tym zakresie nastąpi zmiana – będzie tu stosowana procedura podatkowa, a nie administracyjna.źródło: ShutterStock

Urzędy celno-skarbowe będą kontrolować, czy podmioty, które muszą mieć procedury wewnętrzne w zakresie raportowania schematów podatkowych, faktycznie spełniają ten obowiązek.

Za brak takiej procedury już dziś grożą kary, ale i w tym zakresie nastąpi zmiana – będzie tu stosowana procedura podatkowa, a nie administracyjna.

Zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustaw o CIT, o wymianie informacji z innymi państwami oraz m.in. ordynacji podatkowej.

Procedury wewnętrzne w zakresie informowania szefa Krajowej Administracji Skarbowej o schematach podatkowych muszą mieć firmy będące „promotorami” oraz takie, które zatrudniają promotorów lub choćby wypłacają im wynagrodzenie, a których przychody lub koszty przekroczyły w poprzednim roku 8 mln zł.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane