statystyki

Cesja nie jest odrębną usługą

autor: Łukasz Zalewski19.08.2019, 17:00
Sprzedaż praw i obowiązków z umowy przedwstępnej lub deweloperskiej będzie więc, zależnie od sytuacji, zwolniona z podatku lub ze stawką 8 proc. VAT. Wyrok jest nieprawomocny.

Sprzedaż praw i obowiązków z umowy przedwstępnej lub deweloperskiej będzie więc, zależnie od sytuacji, zwolniona z podatku lub ze stawką 8 proc. VAT. Wyrok jest nieprawomocny.źródło: ShutterStock

Sprzedaż praw i obowiązków z umowy przedwstępnej lub deweloperskiej jest opodatkowana tak samo jak finalna dostawa nieruchomości – potwierdził WSA w Bydgoszczy.

Chodziło o spółkę, która handluje nieruchomościami i w związku z tym zawiera umowy przedwstępne oraz deweloperskie. Zobowiązują one sprzedawców do zawarcia umowy ostatecznej, przenoszącej własność nieruchomości.

Zdarza się, że spółka znajduje kupca na nieruchomość tuż po zawarciu umowy przedwstępnej lub deweloperskiej. Zawiera wtedy umowy trójstronne (cesje), na mocy których sprzedawca zwraca jej zaliczki, a w jej miejsce wstępuje nowy nabywca, który wpłaca takie same kwoty. Spółka zarabia na zbyciu praw i obowiązków z umowy przedwstępnej lub deweloperskiej.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane