statystyki

WSA: Koszty budowy elektrowni nie są limitowane

autor: Patrycja Dudek, Katarzyna Jędrzejewska22.07.2019, 16:00
Wznoszenie urządzeń wytwarzających prąd to inwestycja celu publicznego. Nie dotyczy jej limit kosztów finansowania dłużnego – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Wznoszenie urządzeń wytwarzających prąd to inwestycja celu publicznego. Nie dotyczy jej limit kosztów finansowania dłużnego – wynika z wyroku WSA w Warszawie.źródło: ShutterStock

Wznoszenie urządzeń wytwarzających prąd to inwestycja celu publicznego. Nie dotyczy jej limit kosztów finansowania dłużnego – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Chodziło o obowiązujące od 2018 r. ograniczenie, które nie pozwala odliczać od przychodu kosztów finansowania dłużnego w części, w jakiej przewyższają one wskazany limit (art. 15c ust. 1 ustawy o CIT). Limit ten (30 proc. podatkowej EBITDA) dotyczy nadwyżki kosztów finansowania dłużnego ponad uzyskane przez podatnika przychody o charakterze odsetkowym.

Z przepisów wynika, że przy wyliczaniu nadwyżki nie bierze się pod uwagę kosztów finansowania dłużnego wynikających z kredytów (pożyczek) wykorzystywanych do sfinansowania długoterminowego projektu z zakresu infrastruktury publicznej (art. 15c ust. 8 i ust. 10 ustawy o CIT).


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane