statystyki

Karta podatkowa: Jednodniowe opóźnienie skutkuje podatkiem do zapłaty

autor: Łukasz Zalewski15.07.2019, 08:26; Aktualizacja: 15.07.2019, 08:33
Sprawa dotyczyła podatniczki, która w ramach działalności gospodarczej wynajmuje pokoje gościnne, ale tylko przez dwa miesiące w roku (lipiec i sierpień), bo pomieszczenia nie mają ogrzewania.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która w ramach działalności gospodarczej wynajmuje pokoje gościnne, ale tylko przez dwa miesiące w roku (lipiec i sierpień), bo pomieszczenia nie mają ogrzewania.źródło: ShutterStock

Zawiadomienie o zakończeniu przerwy w działalności opodatkowanej kartą trzeba złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień tego zakończenia. Jeśli więc przerwa kończy się 30 czerwca, to zawiadomienie trzeba złożyć 29 czerwca – wynika z wyroku NSA.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która w ramach działalności gospodarczej wynajmuje pokoje gościnne, ale tylko przez dwa miesiące w roku (lipiec i sierpień), bo pomieszczenia nie mają ogrzewania. Rozlicza się z fiskusem na podstawie karty podatkowej.

Co roku zgłasza przerwę w działalności od 31 sierpnia do 30 czerwca. Tak też zrobiła w 2015 r. W lipcu złożyła do naczelnika urzędu skarbowego zawiadomienie o rozpoczęciu przerwy w wynajmie pokoi od 31 sierpnia 2015 r. W efekcie, w okresie przerwy nie musiała płacić podatku.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane