statystyki

Karta podatkowa: Jednodniowe opóźnienie skutkuje podatkiem do zapłaty

autor: Łukasz Zalewski15.07.2019, 08:26; Aktualizacja: 15.07.2019, 08:33
Sprawa dotyczyła podatniczki, która w ramach działalności gospodarczej wynajmuje pokoje gościnne, ale tylko przez dwa miesiące w roku (lipiec i sierpień), bo pomieszczenia nie mają ogrzewania.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która w ramach działalności gospodarczej wynajmuje pokoje gościnne, ale tylko przez dwa miesiące w roku (lipiec i sierpień), bo pomieszczenia nie mają ogrzewania.źródło: ShutterStock

Zawiadomienie o zakończeniu przerwy w działalności opodatkowanej kartą trzeba złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień tego zakończenia. Jeśli więc przerwa kończy się 30 czerwca, to zawiadomienie trzeba złożyć 29 czerwca – wynika z wyroku NSA.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która w ramach działalności gospodarczej wynajmuje pokoje gościnne, ale tylko przez dwa miesiące w roku (lipiec i sierpień), bo pomieszczenia nie mają ogrzewania. Rozlicza się z fiskusem na podstawie karty podatkowej.

Co roku zgłasza przerwę w działalności od 31 sierpnia do 30 czerwca. Tak też zrobiła w 2015 r. W lipcu złożyła do naczelnika urzędu skarbowego zawiadomienie o rozpoczęciu przerwy w wynajmie pokoi od 31 sierpnia 2015 r. W efekcie, w okresie przerwy nie musiała płacić podatku.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane