statystyki

Senat za zwolnieniem z PIT młodych i dużymi zmianami w VAT

autor: Agnieszka Pokojska15.07.2019, 08:06; Aktualizacja: 15.07.2019, 08:10
Senat za zwolnieniem z PIT młodych i dużymi zmianami w VAT

Senat za zwolnieniem z PIT młodych i dużymi zmianami w VATźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

W ubiegłym tygodniu Senat przyjął bez poprawek trzy nowelizacje ustaw podatkowych, natomiast w regulacjach m.in. o zatorach płatniczych i dla audytorów wprowadził jeszcze zmiany.

Do podpisu prezydenta trafią teraz m.in. przepisy, które już od sierpnia br. wprowadzą zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia, które osiągają przychody z pracy lub z umów zlecenia zawartych z firmą.

Wiele ważnych zmian przyjętych bez poprawek dotyczy też VAT. Oprócz tej wspomnianej w tekście powyżej dotyczącej utraty zwolnienia podmiotowego z podatku chodzi m.in. o:

– ograniczenie od 1 stycznia 2020 r. możliwości wymiany paragonów na faktury. Będzie to możliwe, gdy na dowodzie z kasy będzie podany NIP nabywcy,

– likwidację obowiązku odrębnego składania deklaracji VAT i JPK_VAT – od 1 kwietnia 2020 r. dla największych firm i od 1 lipca 2020 r. (z możliwością wcześniejszego skorzystania z tej opcji) dla pozostałych podatników.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane