statystyki

Split payment: MF wyjaśnia co z płatnościami w walutach obcych

autor: Łukasz Zalewski24.06.2019, 08:36; Aktualizacja: 24.06.2019, 08:53
Firmy obawiają się, że jeśli w systemie split paymentu zapłacą w złotych tylko kwotę VAT, a kwotę netto w walucie obcej, to tej drugiej, uregulowanej zwykłym przelewem, nie zaliczą do kosztów uzyskania przychodów.

Firmy obawiają się, że jeśli w systemie split paymentu zapłacą w złotych tylko kwotę VAT, a kwotę netto w walucie obcej, to tej drugiej, uregulowanej zwykłym przelewem, nie zaliczą do kosztów uzyskania przychodów.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nie zakłada przesunięcia terminu wejścia w życie obowiązku podzielonej płatności w niektórych branżach. Wyjaśniło natomiast, co z płatnościami w walutach obcych.

Na razie projektu nowelizacji ustawy o VAT nie przyjął jeszcze rząd, a do września planowane są już tylko dwa posiedzenia Sejmu (od 3 do 5 lipca oraz od 17 do 18 lipca), na których posłowie mogliby uchwalić zmiany.

Resort finansów poinformował jednak DGP, że nie zakłada przesunięcia terminu wejścia w życie planowanej nowelizacji.

Oczekują tego natomiast przedsiębiorcy. Twierdzą, że muszą mieć czas na przygotowanie do obowiązkowego split paymentu. Liczą też na rozwianie licznych wątpliwości.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane