statystyki

Split payment: MF wyjaśnia co z płatnościami w walutach obcych

autor: Łukasz Zalewski24.06.2019, 08:36; Aktualizacja: 24.06.2019, 08:53
Firmy obawiają się, że jeśli w systemie split paymentu zapłacą w złotych tylko kwotę VAT, a kwotę netto w walucie obcej, to tej drugiej, uregulowanej zwykłym przelewem, nie zaliczą do kosztów uzyskania przychodów.

Firmy obawiają się, że jeśli w systemie split paymentu zapłacą w złotych tylko kwotę VAT, a kwotę netto w walucie obcej, to tej drugiej, uregulowanej zwykłym przelewem, nie zaliczą do kosztów uzyskania przychodów.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nie zakłada przesunięcia terminu wejścia w życie obowiązku podzielonej płatności w niektórych branżach. Wyjaśniło natomiast, co z płatnościami w walutach obcych.

Na razie projektu nowelizacji ustawy o VAT nie przyjął jeszcze rząd, a do września planowane są już tylko dwa posiedzenia Sejmu (od 3 do 5 lipca oraz od 17 do 18 lipca), na których posłowie mogliby uchwalić zmiany.

Resort finansów poinformował jednak DGP, że nie zakłada przesunięcia terminu wejścia w życie planowanej nowelizacji.

Oczekują tego natomiast przedsiębiorcy. Twierdzą, że muszą mieć czas na przygotowanie do obowiązkowego split paymentu. Liczą też na rozwianie licznych wątpliwości.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane