statystyki

Kluczowe wyroki TSUE nie zakończyły sporów: MF nadal analizuje i czeka na stanowiska NSA

autor: Łukasz Zalewski10.06.2019, 11:42; Aktualizacja: 10.06.2019, 11:45
W ostatnim miesiącu zapadło kilka ważnych wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE. Po tym, jak udzielił on odpowiedzi na pytania prejudycjalne, w sprawach tych stanowisko będzie musiał jeszcze zająć Naczelny Sąd Administracyjny, a w jednym przypadku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.

W ostatnim miesiącu zapadło kilka ważnych wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE. Po tym, jak udzielił on odpowiedzi na pytania prejudycjalne, w sprawach tych stanowisko będzie musiał jeszcze zająć Naczelny Sąd Administracyjny, a w jednym przypadku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.źródło: ShutterStock

W ostatnim miesiącu zapadło kilka ważnych wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE. Po tym, jak udzielił on odpowiedzi na pytania prejudycjalne, w sprawach tych stanowisko będzie musiał jeszcze zająć Naczelny Sąd Administracyjny, a w jednym przypadku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu. A w związku z tymi orzeczeniami może też ulec zmianie stanowisko Ministerstwa Finansów dotyczące zagadnień, które rozstrzygał unijny trybunał. Przedstawiamy więc, co już wiadomo w tych sprawach i czego podatnicy mogą się spodziewać.

Czego dotyczył wyrok/uchwała

Data i sygnatura

Co orzekł TSUE/NSA

Co na to Ministerstwo Finansów

Co dalej w sprawie

Co decyduje o powstaniu obowiązku podatkowego w VAT w przypadku usług budowlanych? Czy może to być protokół zdawczo-odbiorczy?

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 2 maja 2019 r. w sprawie Budimex, sygn. C-224/18

Protokół zdawczo-odbiorczy może kończyć wykonanie usługi, gdy:

procedura odbioru usługi została określona w umowie,

nie jest możliwe określenie wynagrodzenia należnego od usługobiorcy przed dokonaniem przez niego odbioru usług,

tego rodzaju warunek odzwierciedla normy i standardy w dziedzinie, w której jest dokonywana usługa, co podlega zweryfikowaniu przez sąd krajowy.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane