statystyki

Food truck z napojami z opłatą targową

autor: Łukasz Zalewski06.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 06.06.2019, 08:04
food truck

Od spółki, która sprzedaje fast foody w food truckach, inkasenci jednego z targowisk zażądali opłaty targowej.źródło: ShutterStock

Wystarczy, że sprzedawca zaoferuje w menu napoje klientom, a można mówić o ich sprzedaży, co powoduje konieczność uiszczenia opłaty – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Od spółki, która sprzedaje fast foody w food truckach, inkasenci jednego z targowisk zażądali opłaty targowej. Wskazali, że w menu znajdują się napoje, które klienci mogą kupić wraz z usługą gastronomiczną. Sprzedawca wyjaśnił, że nie sprzedaje napojów. Świadczy jedynie usługę gastronomiczną, która jest zwolniona z daniny.

Tłumaczył, że z powodu podwyżki opłat targowych wycofał ze sprzedaży napoje na spornym targowisku. Spółka twierdziła, że nie zdążyła jeszcze zmienić menu w food trucku. Burmistrz zażądał jednak opłaty za 25 dni sprzedaży na placu.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane