statystyki

Food truck z napojami z opłatą targową

autor: Łukasz Zalewski06.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 06.06.2019, 08:04
food truck

Od spółki, która sprzedaje fast foody w food truckach, inkasenci jednego z targowisk zażądali opłaty targowej.źródło: ShutterStock

Wystarczy, że sprzedawca zaoferuje w menu napoje klientom, a można mówić o ich sprzedaży, co powoduje konieczność uiszczenia opłaty – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Od spółki, która sprzedaje fast foody w food truckach, inkasenci jednego z targowisk zażądali opłaty targowej. Wskazali, że w menu znajdują się napoje, które klienci mogą kupić wraz z usługą gastronomiczną. Sprzedawca wyjaśnił, że nie sprzedaje napojów. Świadczy jedynie usługę gastronomiczną, która jest zwolniona z daniny.

Tłumaczył, że z powodu podwyżki opłat targowych wycofał ze sprzedaży napoje na spornym targowisku. Spółka twierdziła, że nie zdążyła jeszcze zmienić menu w food trucku. Burmistrz zażądał jednak opłaty za 25 dni sprzedaży na placu.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane