statystyki

Trzeba przyjść do spółki, żeby zobaczyć e-sprawozdanie

autor: Agnieszka Pokojska05.06.2019, 07:35; Aktualizacja: 05.06.2019, 07:36
Ekspert wskazuje też, że dokumenty sprawozdawcze mogą być udostępniane, jak do tej pory, na stronie spółki (spółdzielni) lub w „chmurze”, gdzie dostęp mają właściwe osoby dopiero po zalogowaniu.

Ekspert wskazuje też, że dokumenty sprawozdawcze mogą być udostępniane, jak do tej pory, na stronie spółki (spółdzielni) lub w „chmurze”, gdzie dostęp mają właściwe osoby dopiero po zalogowaniu.źródło: ShutterStock

Zarząd firmy może zorganizować stanowisko komputerowe, na którym będzie można zapoznać się z rocznym raportem – poradziło Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

Taka porada resortu wzbudziła wiele kontrowersji. Według ekspertów to zaprzeczenie idei elektronizacji sprawozdań finansowych.

– Takiej porady można było udzielać w latach 90. poprzedniego wieku, gdy nie wszyscy mieli dostęp do komputerów – komentuje radca prawny Łukasz Drożdżowski.

Problem z odczytywaniem

Od 1 października 2018 r. obowiązują przepisy, które wyłączyły możliwość sporządzania papierowych raportów. Od tego momentu sprawozdania muszą być sporządzane elektronicznie i w taki sam sposób podpisywane i składane do Krajowego Rejestru Sądowego bądź – jeśli przepis tak stanowi – fiskusowi.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane