statystyki

Trzeba przyjść do spółki, żeby zobaczyć e-sprawozdanie

autor: Agnieszka Pokojska05.06.2019, 07:35; Aktualizacja: 05.06.2019, 07:36
Ekspert wskazuje też, że dokumenty sprawozdawcze mogą być udostępniane, jak do tej pory, na stronie spółki (spółdzielni) lub w „chmurze”, gdzie dostęp mają właściwe osoby dopiero po zalogowaniu.

Ekspert wskazuje też, że dokumenty sprawozdawcze mogą być udostępniane, jak do tej pory, na stronie spółki (spółdzielni) lub w „chmurze”, gdzie dostęp mają właściwe osoby dopiero po zalogowaniu.źródło: ShutterStock

Zarząd firmy może zorganizować stanowisko komputerowe, na którym będzie można zapoznać się z rocznym raportem – poradziło Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

Taka porada resortu wzbudziła wiele kontrowersji. Według ekspertów to zaprzeczenie idei elektronizacji sprawozdań finansowych.

– Takiej porady można było udzielać w latach 90. poprzedniego wieku, gdy nie wszyscy mieli dostęp do komputerów – komentuje radca prawny Łukasz Drożdżowski.

Problem z odczytywaniem

Od 1 października 2018 r. obowiązują przepisy, które wyłączyły możliwość sporządzania papierowych raportów. Od tego momentu sprawozdania muszą być sporządzane elektronicznie i w taki sam sposób podpisywane i składane do Krajowego Rejestru Sądowego bądź – jeśli przepis tak stanowi – fiskusowi.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane